Rozmowy o sztuce, poezji, malarstwie, tworzeniu i życiu artystów to tematy z pewnością inspirujące i rozwijające. Wernisaż wystawy oraz spotkanie autorskie z Margaret Bolińską odbyło się 6 marca. W wydarzeniu wzięła udział liczna publiczność zainteresowana malarstwem i poezją. Wybrane utwory poetyckie Margaret Bolińskiej recytowała Marta Waszczeniuk.

Ekspozycję obrazów można oglądać w bibliotecznej galerii "Odrobina Kultury" do końca marca w godzinach pracy biblioteki - serdecznie zapraszamy! 

Margaret Bolinska – Polka pochodząca z Zielonej Góry, która przez wiele lat rozwijała swoją twórczą pasję malarską i poetycką we Flandrii. Jej obrazy zachwycają świat. Plastyczność, barwa i zmysłowość obrazów, którym towarzyszą subtelne wizje poetyckie przyciągają na wystawy zarówno koneserów malarstwa i poezji jak też ludzi na co dzień niezwiązanych z tymi dziedzinami sztuki. Margaret Bolinska jest autorką dwóch zbiorów poezji ilustrowanych fotografiami jej obrazów, a są to "Przebudzenie" (2019) i "Przez pryzmat zadumy" (2021).

Film z wernisażu dostępny na bibliotecznym kanale Youtube kliknij tutaj: Margaret Bolińska - malarstwo współczesne, wernisaż 2023 r.

Strona internetowa kliknij tutaj: Margaret Bolinska


Fot. Dariusz Myhan

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;