Roman Ogrodnik i jego świat - wernisaż otwierający wystawę już 5 grudnia (wtorek), godz. 18.00


Twórca obrazów i rzeźb, połową serca Mazur i połową Podlasiak. Wrażliwość i zamiłowanie do piękna natury rozbudzona została w niewielkiej mazurskiej miejscowości  Dąbrówno, gdzie spędził dzieciństwo i lata młodzieńcze. Tam rozpoczął pierwsze próby  rysunkowe i malarskie.


W latach 80-tych Roman Ogrodnik wraz ze swoją żoną osiedlili się na terenie Podlasia. Już na Podlasiu zainteresował się symboliką ludzkiego ciała, stało się dla niego inspiracją do stworzenia wielu portretów oraz aktów.
Podlasie stało się azylem, z którego czerpie inspiracje do tworzenia swoich dzieł. Wieś Słochy Annopolskie, miejsce jego zamieszkania, położone niedaleko od malowniczej rzeki Bug, otoczone lasami dają poczucie wyjątkowości i magicznej bliskości z naturą. W tej miejscowości mieści się też pracownia oraz galeria prywatna twórcy.

Serdecznie zapraszamy razem z Autorem prac do odwiedzania naszej bibliotecznej galerii "Odrobina Kultury"!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;