"Tak naprawdę, malowanie dla mnie to nie tylko tworzenie obrazów, to podróż w świat własnych emocji
i wyobraźni.Daje mi to nie tylko satysfakcję, ale także poczucie wolności wyrażania siebie"

Teresa Florczuk.

Teresa Florczuk, emerytowana mieszkanka Drohiczyna, odnajduje swoje pasje w sztuce malarskiej oraz rękodziele, co stało się źródłem nie tylko osobistej satysfakcji, lecz także pełnego spełnienia życia artystycznego. Poświęcając swój obfity w wolny czas okres emerytury, pani Teresa znalazła wyjątkowe zajęcia, które stały się dla niej prawdziwą pasją.
Początkowo skupiła swoją kreatywność na tworzeniu biżuterii, zajęcie to trwa do dziś, jednak to malarstwo stało się dla niej prawdziwym wyzwaniem i źródłem rozwoju artystycznego. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie stał się miejscem, gdzie Teresa odkryła magię malowania pod okiem doświadczonych instruktorów.


Rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem olejnym, Teresa Florczuk szybko zainteresowała się również techniką pouring, która polega na tworzeniu obrazów przez rozlewanie mieszanki farb i specjalnego medium. Ten proces tworzenia nie tylko dostarcza jej niepowtarzalnych dzieł, ale także przynosi dużo radości, dzięki prostocie i intuicyjności samej techniki.
Teresa Florczuk maluje różnorodne motywy, od martwej natury po abstrakcyjne kompozycje. Eksperymentuje z różnymi technikami, bawiąc się możliwościami, jakie oferuje współczesny świat sztuki. Jej prace emanują unikalnym stylem, który zdobył uznanie w lokalnej społeczności artystycznej.

Wszystkich miłośników sztuki i kreatywnego wyrażania siebie poprzez twórczość, zapraszamy do odwiedzania bibliotecznej galerii „Odrobina Kultury”.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;