Otwarcie wystawy - 8 lutego 2024 r.

Warto zacząć realizować swoje pasje nieważne od etapu życia, na którym jesteśmy. Z przekonaniem potwierdza powyższe słowa pani Teresa Florczuk bohaterka wieczoru autorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach - nigdy nie jest za późno, by realizować swoje pasje, by odnajdować swoje ukryte talenty. Pani Teresy Florczuk, mieszkanka Drohiczyna, po latach pracy w banku, gdy przeszła na emeryturę, postanowiła rozpocząć nową przygodę, przygodę z pasjami twórczymi.

Swoje pierwsze kroki skierowała w stronę tworzenia biżuterii, którą do dziś lubi tworzyć.
Następnie przyszedł czas na podróż w krainę malarstwa, którą rozpoczęła sześć lat temu od zajęć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Sumiennie i cierpliwie ćwiczyła rękę, poznawała tajniki pracy z pędzlem i farbami. Uczy się nadal zarówno pod okiem instruktorów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie oraz zgłębia tajniki malarstwa samodzielnie czytając, oglądając filmiki i poznając kolejne techniki malarskie.
W ciągu sześciu lat pracy stworzyła niewielką kolekcję obrazów, które jednak dotąd pozostawały ukryte przed widzem. Nie planowała wystaw, ale… nadszedł ten pierwszy raz. Cieszymy się, że to właśnie nam udało się skłonić panią Teresę Florczuk do debiutowania w naszej bibliotecznej galerii „Odrobina Kultury” w Siemiatyczach.
W wernisażu (czwartek, 8 lutego 2024 r.) wzięto udział wielu gości, a wśród nich przyjaciele, znajomi pani Teresy.
Na wystawie można było obejrzeć zarówno prace malarskie, jak i biżuterię. Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem, a rozmowy kuluarowe trwały do późna. Dziękujemy za promocje Katolickie Radio Podlasie (wywiad do odsłuchania po kliknięciu).

Dziękujemy, że byliście z nami!

fot. Gabriela Daniel-Urbańska