Wieloletnie programy dofinansowujące bądź finansujące biblioteki w Polsce cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, a w szczególności dwa jego priorytety: Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych” i Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020”.

Operatorem Priorytetu 1 jest Biblioteka Narodowa, zaś Priorytetu 2 – Instytut Książki. Nasza biblioteka miała wiele szczęścia, któremu pomogliśmy przygotowując się do aplikacji w ramach Priorytetu 2. Udało się i jesteśmy beneficjentami również i tego projektu. 1 września 2016 r. podpisaliśmy umowę z Instytutem Książki i przystąpiliśmy do realizacji zaplanowanych działań.

W tym miejscu pragniemy zwrócić uwagę na wymagania, jakie stawia się bibliotekom będącym beneficjentami programu (szczegółówy zestaw wymagań w linku pod artykułem). Po zakończeniu zadania, któremu nadaliśmy tytuł „'Czytam więc jestem' – Biblioteka nowoczesna formą i stała treścią”, nasza Biblioteka będzie musiała je spełnić. Część z nich oczywiście spełniamy już dziś, ale do niektórych dopiero dążymy, jak np. do całkowitej komputeryzacji procesów bibliotecznych, czy ergonomicznej i funkcjonalnej aranżacji przestrzeni.

http://www.instytutksiazki.pl/upload/Files/Kryteria_Certyfikatu_Bibliotekawariant_2.pdf

 

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;