Malujemy akwarelą – warsztaty dla dorosłych 13lipca (sobota) 2024r. godz. 12.00

Burmistrz Miasta Siemiatycze i Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach zapraszają na warsztaty akwareli dla dorosłych. Zajęcia poprowadzi znana i ceniona artystka młodego pokolenia Kaja Wielowiejska.
Koszt jednego uczestnika to 60,00 zł – zapisy i opłatę należy wnieść do 10 lipca włącznie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach, ul. Górna 23A, 17-300 Siemiatycze.

Ekspresje Natury. Malowanie Akwarelą Dzikich Kwiatów przy pomocy techniki rozlewania. W ramach warsztatów przeniesiemy się w pełen kolorów świat dzikich kwiatów, inspirując się naturą do stworzenia wyjątkowych dzieł sztuki. Poprzez techniki abstrakcyjnego malowania akwarelą, uczestnicy odkryją własny, artystyczny język, interpretując dzikie kwiaty w dynamiczny i ekspresyjny sposób.

To spotkanie z naturą na papierze, gdzie uczestnicy będą mieli okazję wyrazić swoją kreatywność, eksplorować tekstury i emanacje barw, odkrywając jednocześnie piękno abstrakcji w dzikiej florze. Przy wsparciu instruktorki, każdy będzie mógł stworzyć unikatowe dzieło, które oddaje indywidualną interpretację piękna dzikich kwiatów w abstrakcyjnym stylu akwarelowym.

Prowadząca: Kaja Wielowiejska (ur. 1987) artystka, malarka, rzeźbiarka, instruktorka warsztatów i organizatorka wydarzeń artystycznych. Absolwentka Wydziału Sztuki Mediów i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom magisterski obroniła z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa prof. Wojciecha Cieśniewskiego, aneks do dyplomu w Pracowni Struktur Wizualnych pod kierunkiem dr hab. Jana Mioduszewskiego. Dwukrotna stypendystka Województwa Mazowieckiego. Finalistka Piotrkowskiego Biennale Sztuki, Triennale Małych Form Malarskich, Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki oraz wystawy Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP. Laureatka Nagrody Głównej Inicjatywy Entry. W roku 2023 otrzymała stypendium Młoda Polska. Wystawiała m.in. w HOS gallery (Warszawa), Galerii Promocyjnej (Warszawa), Galerii Sztuki Wozownia (Toruń), Mank Gallery (Węgry). Mieszka i tworzy w Warszawie i na Podlasiu, gdzie aktywizuje lokalną społeczność do działań twórczych. Obecnie doszkala się, realizując kurs arteterapii oraz podyplomowe studia pedagogiczne. Zajmuje się malarstwem i instalacją w duchu ekologii. Ma nieustającą chęć do eksperymentowania i rozwoju, zarówno twórczego, jak i osobistego.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;