Galeria

1 lutego o godz. 12.00 biblioteczna strefa kreatywna zaprasza na warsztaty malarstwa akwarelowego. Zajęcia skierowane są do osób w wieku 16+, a ich program obejmuje naukę podstaw techniki malarskiej, wykorzystywanych narzędzi, a przede wszystkim poznanie szerokiego spektrum możliwości, jakie daje akwarela.

W kameralnej grupie, krok po kroku uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość stworzenia własnych prac malarskich, rozwinięcia posiadanych umiejętności artystycznych oraz skorzystania z porad profesjonalisty.

Zajęcia poprowadzi Czesława Daniel, artystka lokalna, absolwentka grafiki w Instytucie Artystycznym UMCS w Lublinie i wieloletni pedagog. Uczestnikom zapewniamy fachową pomoc oraz komplet niezbędnych materiałów malarskich.

Koszt warsztatów: 10 zł/os. Zapisy przyjmujemy pod numerem tel. 655 23 18 (Czytelnia MBP) do 31 stycznia. Liczba miejsc ograniczona.

Serdecznie polecamy!

Od dziś (7 grudnia) w bibliotecznej galerii Odrobina Kultury można oglądać obrazy haftowane wstążką. Ta technika haftu nie należy jeszcze do zbyt popularnych w naszym regionie, ale zyskuje coraz więcej zwolenników. Do tworzenia wykorzystuje się zarówno różne szerokości wstążek jak też nici. Obrazy tworzone tą techniką są bardzo naturalistyczne.

Mariusz Żebrowski siemiatyczanin, pasjonat nauki i sztuki. Swoją pierwszą pasję realizuje od wielu lat jako współtwórca Nadbużańskiej Szkoły Wyższej im. Marka Karpia w Siemiatyczach, od 2017 r. jej kanclerz. Drugą zaś poprzez malarstwo oraz uczestnictwo w plenerach malarskich i wystawach. Swoje prace prezentował wielokrotnie zarówno na wystawach poplenerowych jak również w galerii Siemiatyckiego Ośrodka Kultury. Szczególnie znane obrazy tego artysty to portrety: Żyd z cytryną, Żyd z pieniążkiem oraz tancerki, ale to oczywiście nie jedyne tematy zainteresowań malarskich Mariusza Żebrowskiego.

Serdecznie zachęcamy do oglądania ekspozycji w dniach od 22 października do 22 listopada w godzinach pracy Biblioteki.

#wartoByć

Po raz kolejny okazało się, że nasza skromna galeria "Odrobina Kultury" może być miejscem spotkań wielu osób. Szczególną uwagę publiczności,  w tym także władz samorządowych, przyciągają debiutujące młode talenty. Tak było również podczas otwarcia wystawy Weroniki Mantury, w którym uczestniczyli: Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz, Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie Marta Izabela Jakimiuk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Cezary Klimaszewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szerszeniach Maciej Szewczak. Na uroczystości nie zabrakło rodziny, znajomych, sąsiadów i przyjaciół bohaterki wieczoru. Czy było warto? Zobaczcie sami!

"Odrobina Kultury" - galeria MBP to miejsce, w którym staramy się pokazywać prace utalentowanych osób, zajmujących się różnymi obszarami szeroko pojętej twórczości. Na przełomie września i października zapraszamy Państwa do oglądania prac bardzo młodej, utalentowanej plastycznie Weroniki Mantury.

Urodziłam się 28 kwietnia 2005 roku w Siemiatyczach. Mieszkam w Boratyńcu Lackim, gmina Siemiatycze. Skończyłam szkołę podstawową w Szerszeniach. Obecnie rozpoczęłam naukę w technikum w Czartajewie na kierunku architektura krajobrazu. Moją przygodę z rysunkiem rozpoczęłam we wczesnych latach dzieciństwa. Od siódmego do dwunastego roku życia uczęszczałam na zajęcia plastyczne w Siemiatyckim Ośrodku Kultury, nie raz wygrywając organizowane tam konkursy plastyczne. Swoje zainteresowania rysunkowe rozwijam ucząc się podstaw rysunku i malarstwa poprzez uczestnictwo w internetowych kursach. Z kursów interenetowych czerpię także wiedzę i umiejętnosci z zakresu  technik rysunku i malarstwa. Najbardziej lubię rysować portrety ludzi. Moimi ulubionymi technikami są kredki ołówkowe i ołówki.

Zapraszam Państwa serdecznie do obejrzenia moich prac.

Weronika Mantura

Na otwarcie wystawy zapraszamy 16 września, godz. 18.00!

W czwartkowy wieczór, w naszej mini galerii "Odrobina Kultury", udało się połączyć pokolenia, a wszystko za sprawą młodego siemiatyczanina, debiutującego artysty malarza i rysownika. Otwarcie wystawy indywidualnej Piotra Łopaciuka zgromadziło wiele osób zainteresowanych różnymi gatunkami malarstwa i rysunku.

Szczególnym zainteresowaniem młodej widowni cieszyły się prezentowane rysunki mangi. Podczas uroczystości można było również zobaczyć książkę artystyczną oraz posłuchać jak powastała.

W dniach 1-30 czerwca 2019 r. odwiedzający naszą Bibliotekę mieli okazję zapoznać się z pracami plastycznymi wykonanymi przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach.

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;