Galeria

W czwartkowy wieczór, w naszej mini galerii "Odrobina Kultury", udało się połączyć pokolenia, a wszystko za sprawą młodego siemiatyczanina, debiutującego artysty malarza i rysownika. Otwarcie wystawy indywidualnej Piotra Łopaciuka zgromadziło wiele osób zainteresowanych różnymi gatunkami malarstwa i rysunku.

W dniach 1-30 czerwca 2019 r. odwiedzający naszą Bibliotekę mieli okazję zapoznać się z pracami plastycznymi wykonanymi przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach.

Piotr Łopaciuk i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają 1 sierpnia godz. 19.00!

Piotr Łopaciuk urodzony 6 maja 1995 roku w Siemiatyczach. Ukończył Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu gdzie otrzymał tytuł technika plastyka specjalizacji technik graficznych.
Obecnie jest studentem V roku Malarstwa na wydziale Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął od pisania ikon na warsztatach organizowanych przez Fundację Oikonomos w Supraślu.
Interesuje się komiksem, mangą. Tworzy ilustracje komiksowe, maluje portrety, martwe natury, pejzaże. Wykonuje grafiki, książki artystyczne.
Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych studentów i wystawach poplenerowych Harenda - Soczewka z 2017 i 2018 roku oraz wystawach Pracowni Technologii Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prowadzonej przez adi. Grzegorza Kalinowskiego pt. "Kopie Mistrzów Ikony" oraz "Mona Lisa bis - Kopie mistrzów ikony".

Paulina jest studentką Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach na kierunku rolnictwo. Jej zainteresowania oscylują wokół rolnictwa, głównie tego ekologicznego i ekologii, kocha przyrodę i jej fotografowanie, a nade wszystko lubi te najmniejsze formy życia jak: motyle, grzyby, ptaki i ta tematyka przeważa w jej pracach.
Wystawa dostępna w dniach od 8-29 lipca w godzinach pracy naszej Biblioteki.

Seredcznie zapraszamy do oglądania!

Daniel Gromacki, absolwent Wydziału Artystycznego i Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie, Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania, zrzeszony w  Związku Polskich Artystów Plastyków (PSU) okręg Białystok, był gościem naszej Biblioteki. Spotkanie odbywało się w związku z kończącą się, w naszej galerii „Odrobina Kultury”, wystawą dzieł artysty „Daniel Gromacki – pejzaż”.

Od 1 września w naszej galerii Odrobina Kultury można oglądać prac Daniela Gromackiego. Artysta, urodził się 27 marca 1981 roku w Hajnówce. Ukończył Wydział Artystyczny i Wydział Humanistyczny UMCS w Lublinie oraz Lubelską Szkołę Sztuki i Projektowania na kierunku Techniki Malarskie i Pozłotnicze. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków (Polska Sztuka Użytkowa).  Brał i bierze udział w licznych wystawach i plenerach malarskich. Poza działalnością twórczą wykonuje pracę nauczyciela zajęć szkolnych i pozaszkolnych.

 

 "Odrobina kultury - galeria na miarę możliwości" - zaprasza do obejrzenia rysunków i obrazów o tematyce motoryzacyjnej, abstrakcyjnej i naturalistycznej. Przedstawione dzieła wpisują się w czas relaksu, refleksji i wypoczynku. Cieszą oczy barwami, zaskakują formą, przywołują zapomniane chwile.

Prace można oglądać od 1 do 30 lipca w naszej mini galerii, w godzinach pracy Biblioteki.

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;