Infrastruktura bibliotek

Po dokumentacji przyszedł czas na oznaczenie drogi do naszej Biblioteki. Zgodnie z zawartą umową, spełniamy kolejne wymaganie - jesteśmy widoczni, żaden Czytelnik nie zgubi do nas drogi.

 

Wieloletnie programy dofinansowujące bądź finansujące biblioteki w Polsce cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, a w szczególności dwa jego priorytety: Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych” i Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020”.

Operatorem Priorytetu 1 jest Biblioteka Narodowa, zaś Priorytetu 2 – Instytut Książki. Nasza biblioteka miała wiele szczęścia, któremu pomogliśmy przygotowując się do aplikacji w ramach Priorytetu 2. Udało się i jesteśmy beneficjentami również i tego projektu. 1 września 2016 r. podpisaliśmy umowę z Instytutem Książki i przystąpiliśmy do realizacji zaplanowanych działań.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016-2020 - to program, którego jesteśmy beneficjentem, i który umożliwia nam realizację marzenia o nowoczesnej, pięknej i funkcjonalnej bibliotece publicznej w naszym mieście.

Pierwsza część Biblioteki jest już przygotowana do przebudowy. Przy wydatnej pomocy pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, za którą jesteśmy szczerze wdzięczne, udało nam się spakować i przewieźć do przechowalni część zbiorów i wyposażenia Oddziału dla Dzieci.

Prosimy zauważyć, że nie oznacza to faktu zamknięcia Oddziału. Nadal można wypożyczać część księgozbioru przeznaczonego dla naszych najmłodszych czytelników w jednym z pomieszczeń MBP. Informacje o obecnym miejscu Oddziału dla Dzieci są umieszczone wenątrz lokalu, pomocą służą Państwu także wszyscy pracownicy.

Ze względu na liczne pytania, dotyczące funkcjonowania Biblioteki w okresie przebudowy, publikujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane.

Czy Biblioteka będzie zamknięta na czas przebudowy?

Nie. Wszelkie prace związane z przebudową zaplanowaliśmy tak, by w możliwie jak najmniejszy sposób zakłócały standardowe funkcjonowanie Biblioteki. Nie oznacza to jednak, że w całym okresie prowadzenia prac nie będziemy zmuszeni do okresowego zamknięcia lokalu. Będą to jednak zamknięcia krótkotrwałe. O wszystkich zmianach w rytmie pracy Biblioteki będziemy Państwa informować na bieżąco na naszej stronie internetowej i profilu FB.

Sierpień - piękna pogoda, sezon urlopowy... To wspaniały czas na renowację regałów i kolejne przenoszenie księgozbioru :). To właśnie z tego powodu rzadziej mamy okazję zapraszać Państwa na wspólne imprezy. Cóż, coś za coś... Rekompensatą będzie to, że już od końca sierpnia będziemy mogli przyjmować czytelników w nowym skrzydle Biblioteki. Remont budynku osiąga półmetek. Jeszcze trochę Państwa cierpliwości i będziemy mogli powrócić do naszej normalnej pracy, we wszystkich wymiarach. Ale już teraz widać, że warto było przejść tę "małą rewolucję" - będzie znacząco wygodniej, poręczniej i ładniej!

Zadanie „Czytam, więc jestem – Biblioteka nowoczesna formą i stała treścią” realizowane w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016-2020 powoli dobiega końca. Uroczyste, oficjalne otwarcie Biblioteki zaplanowano na 6 września 2018 r.

Obecnie trwają ostatnie prace budowlane i porządkowe oraz doposażanie oddziałów.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;