Wydarzenia

Rozwój i promocja czytelnictwa to jedno. Edukacja kulturowa, poszerzanie horyzontów, dostarczanie bodźców do refleksji nad naszą ludzką kondycją to drugie. Jako biblioteka i zarazem nowoczesna instytucja kultury staramy się łączyć te dwie sfery w jednolite i konsekwentne działanie na rzecz wspierania intelektualnego potencjału mieszkańców Siemiatycz. Pokazy filmowe to najnowsza pozycja w szerokiej ofercie atrakcji proponowanych naszym czytelnikom.

Szanowni Państwo,

z uwagi na fakt, że nasza Biblioteka pełni funkcję biblioteki powiatowej, przygotowujemy co roku jednodniowe szkolenie dla bibliotekarzy powiatu siemiatyckiego. W bieżącym roku szkolimy się 14 maja (wtorek). Zajęcia będą dotyczyły praktycznych aspektów ochrony danych osobowych w bibliotekach. W związku z tym uprzejmie informujemy, iż zarówno siedziba główna biblioteki oraz filia MBP będą tego dnia zamknięte dla czytelników.

Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia.

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! (FPA!) to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem swoista platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców można znaleźć poetów, dziennikarzy, studentów szkół artystycznych i filmowych, artystów plastyków i niezależnych filmowców, którzy mieszkają lub pochodzą z Podlasia – kręcą oni i one: fabuły, dokumenty, klipy i animacje.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie z obsługi mediów społecznościowych "Facebook dla seniora". Program zajęć obejmuje podstawy prowadzenia własnego profilu w serwisie Facebook, w tym utworzenie profilu, edycję materiałów graficznych, zawieranie znajomości, komunikację z innymi użytkownikami serwisu, bezpieczeństwo w sieci. Oferta skierowana jest do osób dorosłych. Zajęcia w wymiarze 2 godz. prowadzone będą w kameralnych grupach 5-6 os. 2 razy w tygodniu. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr. tel.: 85 655 23 18.

22 stycznia nasze bibliotekarki i animatorki czytelnictwa odwiedziły, z teatrzykiem kamishibai, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

Było warto! Sami zobaczcie!

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;