MDKK

O książce "I wciąż ją kocham" porozmawiamy już 17 listopada. Zapraszamy na godz. 16.00.

20 października spotkałyśmy się drugi raz po wakacjach. Nie ukrywamy, że z wielką przyjemnością zajęłyśmy swoje miejsca przy stoliku z dzbanem gorącej herbaty i pysznymi ciasteczkami. Ucieszył nas fakt, że jest nas trochę więcej, wiadomo – im więcej tym ciekawiej!

Po relaksacyjnym wstępnie, zainspirowane przez naszą Panią moderator, Magdalenę Murawską,  pobawiłyśmy się nieco słowami tworząc opowiadania zaczynające się od słów na litery „k” „s” i „p” oraz  nieco skomplikowany głuchy telefon.

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki (MDKK) rozpoczął działalność pod koniec 2014 r., jako odpowiednik Dyskusyjnego Klubu Książki, skierowany do młodych czytelników. Członkowie MDKK spotykają się by rozmawiać o literaturze, ale biorą także udział w akcjach i projektach prowadzonych przez Bibliotekę. Wspierają nas podczas Dni Siemiatycz, niosą pomoc w ramach popołudniowych zajęć dla dzieci, aktywnie uczestniczą w przygotowaniu czasowych ekspozycji, prezentowanych w Oddziale dla Dzieci.

Moderatorem MDKK jest Magdalena Murawska, bibliotekarz Oddziału dla Dzieci naszej Biblioteki.

 

Już w najbliższy czwartek (20 października) o godz. 16.00 członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszają na pierwsze spotkanie po wakacjach. W sierpniu wybrałyśmy książki, które będą naszymi lekturami na najbliższe miesiące, a trafią w nasze ręce właśnie we czwartek!

Ostatnie w 2016 roku spotkanie młodzieżowego DKK za nami. Tym razem rozmawiałyśmy o książce Doroty Terakowskiej „Tam gdzie spadają anioły”. Powieść piękna ale trudna, zmuszająca do refleksji na temat dobra i zła, możliwości zmiany losu.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;