Kreatywny czytelnik

W ubiegłym roku grupa mieszkańców Siemiatycz, z inicjatorkami: Urszulą Jermakowicz, Katarzyną Jachimczuk, Bogusławą Mazurek, Katarzyną Nielipińską, stworzyła projekt „Kreatywny czytelnik” i złożyła go do realizacji w ramach Budżetu Partycypacyjnego na rok 2017 r.  Naszej Bibliotece zaproponowano rolę Partnera projektu, którą to rolę z przyjemnością przyjęliśmy.
Projekt otrzymał rekomendację do realizacji, dzięki czemu mieszkańcy naszego  miasta, w okresie od marca do czerwca, zyskają możliwość uczestniczenia w spotkaniach i warsztatach popularyzujących zarówno czytelnictwo, jak i aktywne, wspólne spędzanie czasu wolnego.
Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, rozwijanie kompetencji czytelniczych, zabawa, spędzanie czasu wolnego w bibliotece, wzmocnienie biblioteki jako miejsca przyjaznego, przestrzeni do relaksu, rozwijania umiejętności, integracji środowiskowej.

Podczas ostatniej kawiarenki czytelniczej zebrani mogli wysłuchać fragmentów różnych powieści, czytanych przez młodzież. Bardzo jesteśmy zadowoleni (zarówno Liderki projektu Kreatywny czytelnik jak i my, bibliotekarze) – kawiarenki czytelnicze dowodzą, że młodzież jednak czyta! Być może nie zawsze i nie wszystkie lektury szkolne, ale czyta. Liczymy na to, że dzięki organizacji takich spotkań jak kawiarenki, Biblioteka stanie się miejscem chętnie odwiedzanym również i przez młodzież, że tu będą częściej poszukiwać inspiracji do czytania,spotykać się by porozmawiać o interesujących tekstach lub zagrać w gry planszowe i nie tylko, że wreszcie Biblioteka przestanie być miejscem nieciekawym, żeby nie powiedzieć nudnym, że zamiast dźwięczącej ciszy coraz częściej będziemy słyszeli radosny śmiech i gwar rozmów jej gości, również tych w wieku 14+

Liderki projektu „Kreatywny czytelnik” i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na podsumowanie projektu. Projekt został sfinansowany z Budżetu Partycypacyjnego Miasta Siemiatycze 2017.
Gwiazdami wieczoru będzie duet pisarski Maria Ulatowska & Jacek Skowroński.
Pisarze znani i lubiani wśród czytelników. Autorzy powieści i opowiadań. Maria Ulatowska autorka takich powieści jak: "Sosnowe dziedzictwo”,  „Pensjonat Sosnówka”,  „Domek nad morzem”, „Przypadki pani Eustaszyny”,  „Kamienica przy Kruczej”, „Całkiem nowe życie”, „Prawie siostry”, „Ostatni list”. Jacek Skowroński - „Był sobie złodziej”, „Mucha”, „Zabić, zniknąć, zapomnieć”. Już jako duet pisarki wydali: „Autorkę”, „Pokój dla artysty”, „Historię spisaną atramentem”.
Serdecznie zapraszamy!
28 czerwca godz. 17.00.

Liderki projektu „Kreatywny czytelnik” i MBP w Siemiatyczach mają przyjemnosć zaprosić Państwa na spotkanie z Ewą Cyngot, projektantką, znawczynią tajników kroju strojów dawnych, ekspertką mody dawnej, rekonstruktorką strojów historycznych, laureatką konkursu „Ubiory na dworze Króla Jana III” w kategorii rekonstrukcje i inspiracje, bywalczynią pikników historycznych (ostatnio odwiedzony V Piknik "Krynoliny" w Pszczynie).

Patronka naszej biblioteki, księżna Anna Jabłonowska słynęła z dobrego gustu i stylu. Jej suknie budziły uznanie wśród ówczesnych dam. Z okazji 289 rocznicy urodzin księżnej, Biblioteka i liderki projektu „Kreatywny czytelnik” zorganizowały spotkanie, poświęcone modzie w XVIII wieku oraz kreacjom tą modą inspirowanym.

Jak zawsze niezawodni – grupa teatralna Art-Re z Krakowa z najmłodszymi czytelnikami MBP wyrusza na poszukiwania Pani Lato
Niemal każdego roku w czerwcu, nasza Biblioteka dziękuje najmłodszym czytelnikom za ich aktywność i współpracę z nami, zapraszając ich na spektakl teatralny. W tym roku, w związku z trwającymi w Bibliotece pracami remontowymi, udało nam się to zrealizować dzięki uprzejmości Przedszkola Nr 5, które użyczyło nam swojej Sali.

Realizacja pierwszego, projektu społecznego z Budżetu Obywatelskiego Miasta Siemiatycze 2017 zakończona. Projekt pod nazwą „Kreatywny czytelnik” ralizowali mieszkańcy miasta a nasza Biblioteka była jego partnerem. 28 czerwca odbyło się ostatnie, podsumowujące półroczne działania, spotkanie.
Uroczystość uświetnili zaproszeni na tę okazję goście - duet pisarski Maria Ulatowska i Jacek Skowroński.
Prawnik i kryminalista, jak sami o sobie żartobliwie mawiają. Ona – od dziecka książkę uważa za najlepszą rozrywkę. On – od zawsze marzył, by zostać pisarzem. Ona „nawet nie przypuszczała, że książki piszą zwykli ludzie”.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;