Galeria

Mariusz Żebrowski siemiatyczanin, pasjonat nauki i sztuki. Swoją pierwszą pasję realizuje od wielu lat jako współtwórca Nadbużańskiej Szkoły Wyższej im. Marka Karpia w Siemiatyczach, od 2017 r. jej kanclerz. Drugą zaś poprzez malarstwo oraz uczestnictwo w plenerach malarskich i wystawach. Swoje prace prezentował wielokrotnie zarówno na wystawach poplenerowych jak również w galerii Siemiatyckiego Ośrodka Kultury. Szczególnie znane obrazy tego artysty to portrety: Żyd z cytryną, Żyd z pieniążkiem oraz tancerki, ale to oczywiście nie jedyne tematy zainteresowań malarskich Mariusza Żebrowskiego.

Serdecznie zachęcamy do oglądania ekspozycji w dniach od 22 października do 22 listopada w godzinach pracy Biblioteki.

#wartoByć

Po raz kolejny okazało się, że nasza skromna galeria "Odrobina Kultury" może być miejscem spotkań wielu osób. Szczególną uwagę publiczności,  w tym także władz samorządowych, przyciągają debiutujące młode talenty. Tak było również podczas otwarcia wystawy Weroniki Mantury, w którym uczestniczyli: Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz, Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie Marta Izabela Jakimiuk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Cezary Klimaszewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szerszeniach Maciej Szewczak. Na uroczystości nie zabrakło rodziny, znajomych, sąsiadów i przyjaciół bohaterki wieczoru. Czy było warto? Zobaczcie sami!

"Odrobina Kultury" - galeria MBP to miejsce, w którym staramy się pokazywać prace utalentowanych osób, zajmujących się różnymi obszarami szeroko pojętej twórczości. Na przełomie września i października zapraszamy Państwa do oglądania prac bardzo młodej, utalentowanej plastycznie Weroniki Mantury.

Urodziłam się 28 kwietnia 2005 roku w Siemiatyczach. Mieszkam w Boratyńcu Lackim, gmina Siemiatycze. Skończyłam szkołę podstawową w Szerszeniach. Obecnie rozpoczęłam naukę w technikum w Czartajewie na kierunku architektura krajobrazu. Moją przygodę z rysunkiem rozpoczęłam we wczesnych latach dzieciństwa. Od siódmego do dwunastego roku życia uczęszczałam na zajęcia plastyczne w Siemiatyckim Ośrodku Kultury, nie raz wygrywając organizowane tam konkursy plastyczne. Swoje zainteresowania rysunkowe rozwijam ucząc się podstaw rysunku i malarstwa poprzez uczestnictwo w internetowych kursach. Z kursów interenetowych czerpię także wiedzę i umiejętnosci z zakresu  technik rysunku i malarstwa. Najbardziej lubię rysować portrety ludzi. Moimi ulubionymi technikami są kredki ołówkowe i ołówki.

Zapraszam Państwa serdecznie do obejrzenia moich prac.

Weronika Mantura

Na otwarcie wystawy zapraszamy 16 września, godz. 18.00!

W czwartkowy wieczór, w naszej mini galerii "Odrobina Kultury", udało się połączyć pokolenia, a wszystko za sprawą młodego siemiatyczanina, debiutującego artysty malarza i rysownika. Otwarcie wystawy indywidualnej Piotra Łopaciuka zgromadziło wiele osób zainteresowanych różnymi gatunkami malarstwa i rysunku.

Szczególnym zainteresowaniem młodej widowni cieszyły się prezentowane rysunki mangi. Podczas uroczystości można było również zobaczyć książkę artystyczną oraz posłuchać jak powastała.

W dniach 1-30 czerwca 2019 r. odwiedzający naszą Bibliotekę mieli okazję zapoznać się z pracami plastycznymi wykonanymi przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach.

Piotr Łopaciuk i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają 1 sierpnia godz. 19.00!

Piotr Łopaciuk urodzony 6 maja 1995 roku w Siemiatyczach. Ukończył Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu gdzie otrzymał tytuł technika plastyka specjalizacji technik graficznych.
Obecnie jest studentem V roku Malarstwa na wydziale Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął od pisania ikon na warsztatach organizowanych przez Fundację Oikonomos w Supraślu.
Interesuje się komiksem, mangą. Tworzy ilustracje komiksowe, maluje portrety, martwe natury, pejzaże. Wykonuje grafiki, książki artystyczne.
Swoje prace prezentował na wystawach zbiorowych studentów i wystawach poplenerowych Harenda - Soczewka z 2017 i 2018 roku oraz wystawach Pracowni Technologii Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prowadzonej przez adi. Grzegorza Kalinowskiego pt. "Kopie Mistrzów Ikony" oraz "Mona Lisa bis - Kopie mistrzów ikony".

Paulina jest studentką Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach na kierunku rolnictwo. Jej zainteresowania oscylują wokół rolnictwa, głównie tego ekologicznego i ekologii, kocha przyrodę i jej fotografowanie, a nade wszystko lubi te najmniejsze formy życia jak: motyle, grzyby, ptaki i ta tematyka przeważa w jej pracach.
Wystawa dostępna w dniach od 8-29 lipca w godzinach pracy naszej Biblioteki.

Seredcznie zapraszamy do oglądania!

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;