Wydarzenia

Aktorzy krakowskiej grupy artystycznej Edu-Artis przedstawią spektakl zawierający przełomowe wydarzenia, które miały wpływ na odbudowę Naszej Ojczyzny, okresy świetności i zawirowań dziejowych. Przedstawienie nawiązuje również do początków Państwa, Chrztu Polski, Pierwszej Koronacji, bitwy pod Grunwaldem - przedstawionych w scenach z żywymi aktorami jak również poprzez obrazy, fragmenty filmów. W montażu pojawiaja się rónież okresy  rozbiorów i walki o niepodległość do 1918 roku. Clou spektaklu to czas 1918 -1923 i przełomowe wydarzenia do 2018 roku pokazane w obrazie, muzyce i tańcu. Spektakl dla uczniów  i dorosłych widzów.
Czas trwania około 60 minut

Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!

ps_bar.jpg

 

Nasi Czytelnicy rocznik 2015 to już 19 osób! Odwiedzili nas 29 razy!

Szanowny Rodzicu - Twoje dziecko urodziło się w 2015 roku? Mieszkasz w Siemiatyczach? Odwiedź naszą Bibliotekę z dzieckiem i odbierzcie czytelniczą wyprawkę trzylatka.

Zapraszamy codziennie!

Podlaska biesiada - inauguracja projektu

"Na przyszłą rzeczy pamiątkę"

6 października (sobota) godz. 16.00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Anny Jabłonowskiej i Stowarzyszenie Zespół Ludowy Kalina z Żurobic zapraszają na inaugurację projektu „Na przyszłą rzeczy pamiątkę” napisanego i złożonego w ramach programu Interwencje – EtnoPolska 2018 prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury. Podczas biesiady inauguracyjnej opowiemy szerzej o projekcie oraz poznamy smaki podlaskiej jesieni.

ps bar

"Plon niesiemy, plon
W jegomosci dom
Bodaj zdrowo plonowało
Po sto korcy kopa dała
Plon niesiemy, plon…"

Spotkania z dziedzictwem kultury ludowej starannie przygotowywane przez Zespół Ludowy Kalina z Żurobic niosą nie tylko rozrywkę i zabawę ale również wiedzę o tym, co minęło, a co jeszcze gdzieś w zakamrkach ludzkiej pamięci się tli.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Mała książka - wielki człowiek

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpoczęty! Miło nam poinformować, że nasza biblioteka również zakwalifikowała się do udziału. Rodzice trzylatków - zapraszamy do naszej Biblioteki (ul. Górna 23A).
Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Przygotowania do kolejnych, 291 urodzin naszej patronki księżnej Anny Jabłonowskiej rozpoczęte! W trakcie spotkania organizacyjnego ustalono termin pierwszego warsztatu roboczego, podczas którego będą krojone i szyte halki na krynolinie.

Warsztaty odbędą się 4 października (godz. 17.00), więc jeśli któraś z pań miałaby ochotę przyłączyć się do przygotowań i uszyć własną suknię na spotkanie 22 czerwca 2019 r. serdecznie zapraszamy!

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;