plan mod

Wydarzenia

W tym roku po raz trzeci świętujemy urodziny księżnej Anny Jabłonowskiej. Zwyczajem lat ubiegłych święto rozpoczynamy spacerem w strojach inspirowanych modą lat 1840-1880 ulicami Siemiatycz, miasta które niegdyś stanowiło własność prywatną, a ostatnią jego właścicielką była właśnie ks. Anna Jabłonowska z Sapiehów. Uwieńczeniem naszego spaceru będzie koncert muzyki poważnej, przygotowany przez nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I. St.im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach. Na tym nie koniec. W tym roku spacer i koncert  będą stanowić uroczyste otwarcie miejskiego Pikniku Aktywna Integracja. W ramach imprezy zachęcamy do odwiedzenia stoiska naszej Biblioteki! Czekać tam będą na Państwa oryginalne gęsie pióra, kałamarze oraz szablony do kaligrafii. Będziecie mogli także spróbować swoich sił w konkursie wiedzy o księżnej Annie i historii naszego miasta.

Życząc pomyślnej pogody zapraszamy do wspólnej zabawy!

Zachęcamy do towarzyszenia nam podczas spaceru w strojach w epoki. Zaczynamy o godz. 14.00 spod budynku Biblioteki (ul. Górna 23 A). Następnie ul. Grodzieńską skierujemy się na ul. Pałacową, gdzie na terenach zielonych dawnej synagogi odbędą się koncert oraz piknik. Po koncercie udamy się do parku miejskiego, stamtąd ul. Grodzieńską przejdziemy na bulwary przy zalewie nr 1 i wrócimy ul. Górną do Biblioteki.

 

 

 

 

PODARUJ WIERSZ – ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta nabiera tempa! Do współpracy nad realizacją projektu na terenie Siemiatycz zaprosiłyśmy członków Stowarzyszenia Klub Literacki, miejskich radnych oraz młodzież. Dzięki nim powstały dziesiątki kopii wierszy Herberta przygotowanych ręcznie.

PODARUJ WIERSZ - ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta jest realizowana również przez naszą Bibliotekę. Ideą akcji jest promocja twórczości Zbigniewa Herberta a przede wszystkim jego wierszy. Uczestnictwo w projekcie polega na własnoręcznym przepisaniu wybranego wiersza poety na specjalnej papeterii i podarowanie go wybranej osobie.

Zapraszamy do udziału w akcji mieszkańców miasta! Papeterię i tomiki poezji Z. Herberta znajdziecie Państwo w bibliotece głównej i Filii Nr 1.

Akcja potrwa do 1 października br.

więcej na: http://booklips.pl/newsy/podaruj-wiersz-rusza-ogolnopolska-akcja-spoleczna-fundacji-im-zbigniewa-herberta/

Sztuka głośnego czytania

 W dniach 1-9 czerwca 2019 r. przypada XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji przygotowałyśmy wyjątkową siemiatycką edycję akcji głośnego czytania, a do współpracy zaprosiłyśmy przedstawicieli samorządu, służb mundurowych, duchowieństwa, harcerzy, pracowników oświaty i służby zdrowia.

W dniach 10 - 30 czerwca br. Oddział dla Dzieci będzie nieczynny!

Szanowni Państwo, z uwagi na konieczność przeprowadzenia skontrum w Oddziale dla Dzieci naszej Biblioteki, serdecznie prosimy o zwrot przeczytanych i wypożyczenie nowych książek na okres od 10 do 30 czerwca.

Za utrudnienia przepraszamy!

Zapraszamy też do korzystania ze zbiorów dla dzieci zgromadzonych w Filii Nr 1 przy ul. 11 Listopada 18B

W dniach 1-9 czerwca 2019 r. odbywać się będzie w całej Polsce największe doroczne czytelnicze święto – XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. My także włączamy się aktywnie w to wydarzenie organizując akcje czytania dzieciom. W bibliotece dzieci posłuchają m.in.: o przygodach krowy Matyldy, opowieści z teatrzyku Kamishibai,  wierszy Jacka Daniuluka i Anny Edyk-Psut i inych, a czytać będą: Piotr Siniakowicz Burmistrz Miasta Siemiatycze, Jan Zalewski Starosta Powiatu Siemiatyckiego, Elżbieta Rakszawa Sekretarz Miasta Siemiatycze, Barbara Wakuluk-Gajko, Maria Zaręba, siostra Sylwia Karmelitanka Dzieciątka Jezus, Mariusz Pyzowski, st. kpt. Przemysław Trochimiak Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach, Paweł Kowalczyk,  asp. Elżbieta Dolińska Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach.

Uwaga wszyscy uczestnicy tegorocznych obchodów urodzin księżnej Anny!

Ostatnie spotkanie odbędzie się 30 maja o godz. 17.00. Podczas warsztatów można będzie jeszcze wykonać ostatnie poprawki, zasięgnąć porady, skorzystać z maszyn do szycia.

Ustalimy również przebieg uroczystości urodzin ks. Anny, które będziemy w tym roku świętować z niewielkim opóźnienim, czyli nie 22 a 29 czerwca.

Do zobaczenia!

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;