Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna Siemiatyczach poszukuje do współpracy osób młodych, energicznych, odpowiedzialnych i kreatywnych. Jeśli masz 13 - 18 lat, interesujesz się literaturą, albo dziennikarstwem, jesteś biegły w social mediach, lub robisz ciekawe zdjęcia, dodatkowo myślisz nieszablonowo i chcesz się rozwijać - zachęcamy do kontaktu!

Co oferujemy:
- pracę w młodym, dynamicznym zespole (marzec - listopad 2021, w wymiarze 40 godz.)
- możliwość rozwoju i doskonalenia posiadanych umiejętności

Książnica Podlaska oraz Zarząd Okręgu Podlaskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu SBP na Bibliotekarza Roku 2020. Biblioteki z całego regionu proszone są o wytypowanie najbardziej kreatywnego bibliotekarza swojej placówki (który jednocześnie spełnia wymogi określone w regulaminie) do udziału w konkursie. Z uwagi na szczególne warunki funkcjonowania bibliotek w czasie pandemii, organizatorzy podkreślają, że najwyżej cenione będą działania na rzecz opracowania, wdrożenia, upowszechniania internetowych form działalności, realizowane z wykorzystaniem platform i aplikacji internetowych, serwisów społecznościowych, innych narzędzi komputerowych. XI edycja Konkursu powinna być okazją do promowania tych bibliotekarzy, dzięki którym nawet w okresie epidemii biblioteki poszerzały formy i obszary swojej działalności oferując użytkownikom nowe usługi, a tym samym wzmacniając pozycję bibliotek i bibliotekarzy w odbiorze społecznym.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22.02.2020

(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub instrukcyjny@ksiaznicapodlaska.pl).

Serdecznie polecamy!

Obszar załączników

Turniej Jednego Wiersza „Niech zwycięży poezja”

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza do udziału w III Turnieju Jednego Wiersza „Niech zwycięży poezja”, organizowanym w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie”.

– Sytuacja epidemiczna nie pozwala nam na przeprowadzenie festiwalu, w związku z tym także Turnieju Jednego Wiersza w tradycyjnej postaci, z udziałem poetów i poetek, dla których to spotkanie i możliwość prezentacji własnej twórczości były niezwykle ważne, dlatego zdecydowaliśmy się na formułę on-line – wyjaśnia Jolanta Gadek, dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. I dodaje: – Dobrą stroną takiego rozwiązania jest możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców, ponieważ wiersze zgłoszone do konkursu, zostaną zaprezentowane na stronie internetowej naszej biblioteki.

Festiwal „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie”

10 lutego 2021 r. rusza 5. Festiwal Literacki „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”, organizowany przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Zaplanowano liczne spotkania autorskie, warsztaty, koncerty, debatę i Turniej Jednego Wiersza – wszystko w formule on-line.

"... najwięcej dobrych stron mają książki właśnie"

P. Coelho

Wzorem lat ubiegłych, także za rok 2020, wyłoniono najaktywniejszych czytelników naszej Biblioteki. Uroczystość podsumowująca czytelniczy rok, z udziałem Burmistrza Miasta Siemiatycze, pana Piotra Siniakowicza odbyła się 8 lutego w Czytelni MBP przy ul. Górnej 23A.

Serdecznie gratulujemy młodym, aktywnym, ciekawym literackich przygód!

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Szanowni Państwo,
w związku z planowanym szkoleniem wewnętrznym, poświęconym cyberprzestępczości, 16 lutego w godz. 13.00 - 15.00 MBP w Siemiatyczach (biblioteka główna i Fila) będzie nieczynna dla odwiedzających. Przepraszamy za utrudnienia.

Przypominamy, że obowiązujące godziny pracy biblioteki głównej to: 8.00 - 18.00 (pon., wt.), 8.00 - 16.00 (śr., czw., pt.)

Filia: pon. - pt.: 8.00 - 17.00.

Zapraszamy!

Pierwszy raz, także nasza Biblioteka, proponuje Państwu zabawę "randka w ciemno z książką". W poniedziałek, 15 lutego, tuż po święcie zakochanych będą na Państwa czekały "książki niespodzianki". Każda z nich specjalnie opakowana i oznaczona kodem, gotowa do wypożyczenia. Zachęcamy do zabawy.

Przypominamy, że do Polski Walentynki trafiły z Bawarii i Tyrolu wraz z kultem świętego Walentego. Komercyjną popularność zyskały dopiero z początkiem lat dziewięćdziesiątych minionego wieku. Pierwotnie w tym dniu pisano wiersze miłosne i posyłano je kochanym osobom. Obecnie obchody są bardziej zróżnicowane i zmieniają się wraz ze społeczeństwem. Znalazło się także miejsce i sposób na świętowanie ich w bibliotekach.

Zapraszamy!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;