Wydarzenia

Szanowni Państwo!

Pierwszy raz, w wieloletniej historii Biblioteki, udało nam się stworzyć projekt na tzw. działania miękkie, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na taka 2021-2025.

Jesteśmy dumni ale też wiemy, że stoimy przed dużym wyzwaniem. Realizacja tego przedsięwzięcia w dużej mierze zależy od naszych czytelników, przyjaciół biblioteki i wszytskich mieszkańców naszego miasta, dlatego też prosimy - bądżcie Państwo z nami! Odwiedzajcie nas, znajdziecie u nas przestrzeń dla spełniania swoich małych i dużych marzeń. Głęboko wierzymy, że razem można wiele z nich osiągniąć. Niech realizacja tego projektu będzie początkiem nowych przyjaźni i wspólnego tworzenia nowych wartości w naszym mieście i poza nim.

Wiedza i umiejętności to podstawa!

Zadanie „Biblioteka ogrodem słów i obrazów” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 BLISKO

Zarówno my, bibliotekarze jak też nasi partnerzy w realizacji zadania: Siemiatycki Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ks. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach, Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Siemiatyczach, Stowarzyszenie Klub Literacki w Siemiatyczach, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki, cieszymy się, że możemy pogłębiać wiedzę i doskonalić umiejętności dzięki pozyskanym, zewnętrznym środkom.

Serdecznie zapraszamy! Twój głos się liczy!

Celem konferencji jest poinformowanie mieszkańców społeczności lokalnej o sukcesie naszej Miejskiej Biblioteki Publicznej, która otrzymała dofinansowanie w konkursie ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury na dofinansowanie działań Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
Realizacja zadania w ramach Kierunku interwencji 4.1. BLISKO, jak podkreśla operator programu Narodowe Centrum Kultury, ma służyć:

  • rozwijaniu lokalnych partnerstw, w których wiodącym podmiotem jest biblioteka jako przestrzeń do spotkań, wspólnej pracy, działalności twórczej, promowania aktywności czytelniczej oraz odpoczynku i integracji społeczności;

Dziecięce spotkania z poezją rozpoczęliśmy!

Czy warto czytać poezję? Jak ją czytać, by nie stracić zamiłowania do niej na kolejnych etapach życia? Na te i inne pytania staramy się odpowiedzieć podczas poetyckich spotkań. Warsztaty prowadzone przez Teresę MOdzelewską służą rozbudzeniu u dzieci potrzeby sięgania po tę formę literacką. Uczą, że słowa to dźwięki, które mogą tworzyć melodię, a czytanie wierszy ćwiczy koncentrację, twórcze myślenie, pamięć oraz mowę. Wiersze są też dobre do wspólnych zabaw, np. czytane z podziałem na role.

Przed nami już tylko trzy spotkania. Uczestnikom życzymy dobrej zabawy!

belka_blisko.jpg.jpg

 Realizacja zadania w ramach konkursu Kierunek Interewencji 4.1. BLISKO - Biblioteka Lokalność Inicjatywy Społeczność Kooperacja Oddolność

Tak! Udało się! Już w najbliższą sobotę kolejne spotkanie czytelników zainteresowanych malarstwem i odpoczynkiem! Dzieki realizacji zadania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 doczekaliśmy się również takiej, może innowacyjnej jak na bibliotekę, formy spotkania.

Warsztaty poprowadzi Czesława Danel.

Widzimy się w najbliższą sobotę (13 listopada) godz. 10.00!

Pędzle, farby i sztalugi już czekają!

belka_blisko.jpg.jpg

5 października w naszej bibliotece odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy i partnerów biblioteki w realizacji zadania "Biblioteka ogrodem słów i obrazów"  Magia słowa – siła komunikatu. Warsztaty z zakresu kompetencji społecznych.

25 października odbyło się kolejne szkolenie bibliotekarzy i partnerów projektu "Biblioteka ogrodem słów i obrazów"  - Angażuj, zaskakuj, bądź! Jak być trendy w social media

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;