Wydarzenia

mis

Po raz kolejny będziemy gościć teatr Art-Re. Tym razem krakowscy artyści przedstawią spektakl „Lato Kubusia Puszatka”. Zapraszamy 23 czerwca (piątek) na godz. 12.30 (wstęp wolny).

Z przykrością zawiadamiamy, że z uwagi na zbyt niskie zainteresowanie wydarzeniem Odjazdowy Bibliotekarz w tym roku się nie odbędzie. Gdybyście Państwo chcieli w przyszłości wziąć udział w takim rajdzie, jesteśmy otwarci na Państwa propozycje.

 

Nasz Konkurs dobiegł końca, jury wyłoniło zwycięzców. Jest nam niezwykle miło, że zechcieliście Państwo podjąć naszą inicjatywę i spróbować swych literackich sił, stając w szranki współzawodnictwa o "Kryształową Ankę". Czujemy również satysfakcję, że nasze miasto mogło stać się źródłem pisarskiej inspiracji, że skłoniliśmy niektórych z Państwa do próby innego, być może wnikliwszego, spojrzenia na miejsca tak dobrze nam znane z codzienności.

Komisja konkursowa musiała zmierzyć się z trudnym zadaniem. Przyznając pierwsze  miejsce Aleksandrze Kasperuk, komisja zwróciła uwagę na "niezwykłą dojrzałość obserwacji, narratorskie wyczucie a zarazem świeżość i pozytywną nonszalancję formy i języka". W uzasadnieniu przyznania drugiego miejsca Luizie Bergcholc, czytamy: "za szalenie wciągającą, uniwersalną historię i konsekwentnie, metodycznie prowadzoną narrację". Laureatkę trzeciego miejsca, Katarzynę Arcimowicz wyróżniono za "uchwycenie realnych problemów społecznych, ciepło i wrażliwość". Laureatom nagród serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom gorąco dziękujemy za udział w Konkursie!
Już dziś zapraszamy na uroczystość rozdania nagród, która odbędzie sie  28 czerwca o godz. 17.00. w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Wiem! Znam to miejsce! - to hasło tegorocznego konkursu.

Za nami pierwszy konkurs literacki pod patronatem Burmistrza Miasta Siemiatycze o „Kryształową Ankę”. 28 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia nagród jego laureatkom.
I miejsce zajęła Aleksandra Kasperuk za opowiadanie „Pamięć”. Laureatka otrzymała statuetkę „Kryształowej Anki” i nagrodę pieniężną ufundowaną przez Burmistrza Miasta Siemiatycze.

Mimo niesprzyjającej aury prelegenci, Zespół Ludowy „Kalina” z Żurobic i mieszkańcy naszego miasta spotkali się w amfiteatrze miejskim. Okazją do spotkania była szósta edycja akcji „Narodowe czytanie”, zapoczątkowanej w 2012 r. przez Prezydenta RP, której ideą jest propagowanie literatury narodowej, poprzez publiczne odczytywanie wybranych fragmentów dzieł.

Nasza Biblioteka skorzystała z możliwości sięgnięcia po „Paczkę literacką”, będącą prezentem od organizatora akcji, Wydawnictwa Agora i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI). Mieliśmy szczęście i znaleźliśmy się wśród obdarowanych bibliotek. Otrzymaliśmy  prezent w postaci dwóch, bezpłatnych pakietów, zawierających po dwadzieścia jeden książek oraz po dwa audiobooki w każdym zestawie.

Książki i audiobooki już zostały opracowane, skatalogowane i czekają na naszych czytelników w Bibliotece głównej (ul. Górna 23 A) i Filii nr 1 (ul. 11 Listopada 18 B).

 

Jak wiecie, nie należymy do szczególnie zamożnych instytucji, dlatego też każda możliwość bezpłatnego powiększenia naszego księgozbioru jest dla nas bardzo ważna. Taka okazja właśnie się pojawiła, ale potrzebna jest nam Wasza pomoc.

„Kinder Mleczna Kanapka” organizuje w październiku akcję „Wspólne czytanie”. Jej ideą jest propagowanie wspólnego czytania rodziców i dzieci. W ramach akcji organizator przewidział też konkurs dla bibliotek: 20 najlepszych dostanie zestawy 250 książek i pufy do wspólnego czytania. 100 kolejnych – zestawy 50 książek.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;