Wydarzenia

 Kawiarenki czytelnicze: „Niepodległa w literaturze”:

  • czytamy patriotyczne teksty:

19 kwietnia godz. 16.30 (dorośli);

-     12 maja godz. 14.00; (młodzież szkół podstawowych i gimnazjalna)

  • 10 października godz. 10.00 („Polsko nie jesteś Ty już niewolnicą” - spotkanie dla szkół ponadgimnazjalnych z minikonkursem oratorskim i quizem literackim ze znajomości tekstów o tematyce patriotycznej).

Spacer historyczno-patriotyczny z księżną Anną: 24 czerwca godz. 16.30 [zbiórka uczestników w strojach epokowych w MBP ul. Górna 23 A, spacer do parku; koncert muzyki oświeceniowej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Siemiatyczach]

Narodowe Czytanie - 9 września, godz. 14.00 – „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytają przedstawiciele Organizacji Pozarządowych

Wystawa „Póki w narodzie myśl swobody żyje” A. Asnyk – wystawa publikacji o tematyce narodowej we wszystkich oddziałach biblioteki od 10 października do 15 listopada.

Spotkania młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki to okazja do rozmowy, dobrego spędzenia czasu w gronie rówieśników. Tym razem rozmawialiśmy o książce M. Quick’a „Niezbędnik obserwatorów gwiazd”. Lektura pobudza do refleksji na temat prawdziwej miłości i przyjaźni, pasji sportowych, ale też trudnych wyborów, które młodzi ludzie również muszą podejmować. Warto jest spotkać się, przy herbacie porozmawiać o książkach, ale też o i o innych ważnych sprawach. Zapraszamy…

Kolejne spotkanie w sobotę 12 maja o godz. 14.00, na którym będziemy czytać patriotyczne teksty, w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości.

Przygotowania do czerwcowego spaceru z księżną Anną trwają. W sobotę, 28 kwietnia po raz kolejny, tym razem pod czujnym okiem pani Barbary Piotrowskiej, krojono kolejne egzemplarze sukien. 

Już po raz piętnasty w dniach 8-15 maja 2018 r. odbędzie się Tydzień Bibliotek ogłoszony przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Jego celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy serdecznie naszych młodych czytelników do Biblioteki w dniu 6 czerwca, na spektakl w wykonaniu aktorów z krakowskiej grupy EduArtis, pt. "Co piszczy w trawie?". Zaczynamy o godz. 12.15, wstęp wolny.

Życzymy wesołej zabawy! Do zobaczenia :)

 

 

Aby istnieli wielcy poeci, muszą być wielcy czytelnicy
Walt Whitman

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom i Dzień Dziecka to doskonała okazja do wspólnej zabawy. Te dwa święta uczciliśmy z grupą teatralną Edu-Artis z Krakowa i przedszkolakami z Przedszkola Nr 5.

Z okazji 100-lecia Niepodległości i 290 rocznicy urodzin księżnej Anny Jabłonowskiej nasza Biblioteka i Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach zapraszają na spacer historyczny z księżną Anną.

Spacer rozpoczynamy o godz. 16.30 sprzed budynku Biblioteki (ul. Górna 23 A). Będzie to pierwsza okazja do obejrzenia własnoręcznie uszytych sukien wzorowanych na strojach z epoki księżnej Anny. Suknie powstały dzięki wykrojom i opiece merytorycznej Ewy Cyngot,  projektantki i rekonstruktorki strojów dawnych.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;