Wydarzenia

Propozycje na lipiec i sierpień:

 

 Biblioteka Główna (ul. Górna 23 A)

  • Gry planszowe: scrabble, gry ekologiczne: 4 lipca godz. 11.00
  • „Z żubrem Pompikiem zwiedzamy Polskę” – zajęcia edukacyjne dla dzieci: 12 lipca godz. 11.00
  • Teatrzyk Kamishibai: 12 lipca godz. 13.00
  • Środy z bajką: 18 i 25 lipca godz. 10.00;   Karaoke: 12.30
  • Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem – pisarzem, ilustratorem książek dla dzieci: 17 sierpnia godz. 11.00
  • Gra miejska dla młodzieży (na zgłoszenia dzieci w wieku 13-18 lat czekamy do 15 sierpnia).

 

Filia nr 1 (ul. 11 Listopada 18B)

  • Gry planszowe 17 lipca godz.11.00
  • Teatrzyk Kamishibai 24 i 31 lipca godz. 13.00
  • Piątki z bajką: 3 i 10 sierpnia godz.11.00

Serdecznie zapraszamy! :-)

290 rocznica urodzin ks. Anny Jabłonowskiej i 100-lecie odzyskania niepodległości to okazje do świętowania. My wybrałyśmy formę spaceru historycznego i koncertu muzyki oświeceniowej. Dwudziestego czwartego czerwca, ulicami miasta przeszedł barwny korowód dwórek księżnej Anny oraz gości, przedstawicieli warszawskiego zespołu tańca historycznego, dworskiego Chorea Antiqua.

 

4 lipca w naszej Bibliotece odbyły się wakacyjne zajęcia dla dzieci. Gry planszowe i puzzle okazały się inspirującą zabawą w większym gronie.

Sami zobaczcie!

 

Na kolejne spotkanie, tym razem z "Żubrem Pompikiem".

Zapraszamy już 12 lipca!

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza chętnych do przygotowania (uszycia) stroju na obchody 291 rocznicy urodzin patronki, ks. Anny Jabłonowskiej. Spotkanie organizacyjne poprowadzi Barbara Piotrowska, która doradzi ile i jakiego rodzaju materiał należy kupić,  jakie kolory i wzory będą odpowiednie, jeśli chodzi o modę historyczną obowiązującą w latach 1800-1900.
Na spotkanie organizacyjne zapraszamy już 9 sierpnia, godz. 17.00, MBP ul. Górna 23 A.

Przygotowania do kolejnych, 291 urodzin naszej patronki księżnej Anny Jabłonowskiej rozpoczęte! W trakcie spotkania organizacyjnego ustalono termin pierwszego warsztatu roboczego, podczas którego będą krojone i szyte halki na krynolinie.

Warsztaty odbędą się 4 października (godz. 17.00), więc jeśli któraś z pań miałaby ochotę przyłączyć się do przygotowań i uszyć własną suknię na spotkanie 22 czerwca 2019 r. serdecznie zapraszamy!

Mała książka - wielki człowiek

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpoczęty! Miło nam poinformować, że nasza biblioteka również zakwalifikowała się do udziału. Rodzice trzylatków - zapraszamy do naszej Biblioteki (ul. Górna 23A).
Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

Podlaska biesiada - inauguracja projektu

"Na przyszłą rzeczy pamiątkę"

6 października (sobota) godz. 16.00 Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Anny Jabłonowskiej i Stowarzyszenie Zespół Ludowy Kalina z Żurobic zapraszają na inaugurację projektu „Na przyszłą rzeczy pamiątkę” napisanego i złożonego w ramach programu Interwencje – EtnoPolska 2018 prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury. Podczas biesiady inauguracyjnej opowiemy szerzej o projekcie oraz poznamy smaki podlaskiej jesieni.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;