Wydarzenia

Nasi Czytelnicy rocznik 2015 to już 19 osób! Odwiedzili nas 29 razy!

Szanowny Rodzicu - Twoje dziecko urodziło się w 2015 roku? Mieszkasz w Siemiatyczach? Odwiedź naszą Bibliotekę z dzieckiem i odbierzcie czytelniczą wyprawkę trzylatka.

Zapraszamy codziennie!

Aktorzy krakowskiej grupy artystycznej Edu-Artis przedstawią spektakl zawierający przełomowe wydarzenia, które miały wpływ na odbudowę Naszej Ojczyzny, okresy świetności i zawirowań dziejowych. Przedstawienie nawiązuje również do początków Państwa, Chrztu Polski, Pierwszej Koronacji, bitwy pod Grunwaldem - przedstawionych w scenach z żywymi aktorami jak również poprzez obrazy, fragmenty filmów. W montażu pojawiaja się rónież okresy  rozbiorów i walki o niepodległość do 1918 roku. Clou spektaklu to czas 1918 -1923 i przełomowe wydarzenia do 2018 roku pokazane w obrazie, muzyce i tańcu. Spektakl dla uczniów  i dorosłych widzów.

„Zabawa w przebieranki zaczyna się w wieku 5 lat. I tak naprawdę nigdy się nie kończy”
– Kate Spade, projektantka


Warsztaty kroju i szycia strojów dawnych pod czujnym okiem Barbary Piotrowskiej

kolejne spotkanie: 24 stycznia o godz. 16.00 w MBP (ul. Górna 23 A).

ZAPRASZAMY!!!

Przypominamy, że w czerwcu świętujemy urodziny Księżnej Anny, a stroje przygotowane w ramach warsztatów wykorzystamy podczas parady ulicami miasta ♥♥♥

Minikonferencja poświęcona korzyściom płynącym z czytania dzieciom, jego wartościom w życiu małego człowieka, wspólnego wkraczania w świat kreowany w literaturze i pełnoprawnego uczestniczenia w życiu kulturalnym. Podczas konferencji uczestnicy dowiedzą się skąd czerpać nowe czytelnicze inspiracje.

W imieniu Burmistrza Miasta Siemiatycze Pana Piotra Siniakowicza oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników akcji "Mała książka wielki człowiek" na uroczyste podsumowanie, które odbędzie się 28 stycznia br. o godz. 16.00 w Oddziale dla Dzieci naszej Biblioteki.

Do zobaczenia!

 

22 stycznia nasze bibliotekarki i animatorki czytelnictwa odwiedziły, z teatrzykiem kamishibai, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.

Było warto! Sami zobaczcie!

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie z obsługi mediów społecznościowych "Facebook dla seniora". Program zajęć obejmuje podstawy prowadzenia własnego profilu w serwisie Facebook, w tym utworzenie profilu, edycję materiałów graficznych, zawieranie znajomości, komunikację z innymi użytkownikami serwisu, bezpieczeństwo w sieci. Oferta skierowana jest do osób dorosłych. Zajęcia w wymiarze 2 godz. prowadzone będą w kameralnych grupach 5-6 os. 2 razy w tygodniu. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod nr. tel.: 85 655 23 18.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;