Wydarzenia

FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! (FPA!) to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem swoista platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców można znaleźć poetów, dziennikarzy, studentów szkół artystycznych i filmowych, artystów plastyków i niezależnych filmowców, którzy mieszkają lub pochodzą z Podlasia – kręcą oni i one: fabuły, dokumenty, klipy i animacje.

Szanowni Państwo,

z uwagi na fakt, że nasza Biblioteka pełni funkcję biblioteki powiatowej, przygotowujemy co roku jednodniowe szkolenie dla bibliotekarzy powiatu siemiatyckiego. W bieżącym roku szkolimy się 14 maja (wtorek). Zajęcia będą dotyczyły praktycznych aspektów ochrony danych osobowych w bibliotekach. W związku z tym uprzejmie informujemy, iż zarówno siedziba główna biblioteki oraz filia MBP będą tego dnia zamknięte dla czytelników.

Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia.

Rozwój i promocja czytelnictwa to jedno. Edukacja kulturowa, poszerzanie horyzontów, dostarczanie bodźców do refleksji nad naszą ludzką kondycją to drugie. Jako biblioteka i zarazem nowoczesna instytucja kultury staramy się łączyć te dwie sfery w jednolite i konsekwentne działanie na rzecz wspierania intelektualnego potencjału mieszkańców Siemiatycz. Pokazy filmowe to najnowsza pozycja w szerokiej ofercie atrakcji proponowanych naszym czytelnikom.

25 kwietnia gościem naszej Biblioteki była Hanna Kozłowska - blogerka (HAART.PL), dziennikarka, pasjonatka podróży, pięknych rzeczy tworzonych samodzielnie. Podczas czwartkowych warszatatów zdradzała zebranym tajniki tworzenia kwiatów ze skrawków kolorowych materiałów, koralików, guzików, koronek, tasiemek i filcu.

Chronimy dane, które nam powierzono!

W trosce o bezpieczeństwo danych i dobre imię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemiatyczach i wszystkich bibliotek publicznych powiatu siemiatyckiego szkolimy się. Naszymi przewodnikami po zawiłym świecie przepisów prawa i ich interpretacji są jedni z najlepszych szkoleniowców. Tak też było dziś - zajęcia poprowadził dr Łukasz Wociechowski - specjalista ochrony danych osobowych, ze szczególnym uwzględnieiem instytucji kultury, autor wielu opracownań na ten temat, teoretyk i praktyk problematyki.

Uwaga wszyscy uczestnicy tegorocznych obchodów urodzin księżnej Anny!

Ostatnie spotkanie odbędzie się 30 maja o godz. 17.00. Podczas warsztatów można będzie jeszcze wykonać ostatnie poprawki, zasięgnąć porady, skorzystać z maszyn do szycia.

Ustalimy również przebieg uroczystości urodzin ks. Anny, które będziemy w tym roku świętować z niewielkim opóźnienim, czyli nie 22 a 29 czerwca.

Do zobaczenia!

W dniach 1-9 czerwca 2019 r. odbywać się będzie w całej Polsce największe doroczne czytelnicze święto – XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. My także włączamy się aktywnie w to wydarzenie organizując akcje czytania dzieciom. W bibliotece dzieci posłuchają m.in.: o przygodach krowy Matyldy, opowieści z teatrzyku Kamishibai,  wierszy Jacka Daniuluka i Anny Edyk-Psut i inych, a czytać będą: Piotr Siniakowicz Burmistrz Miasta Siemiatycze, Jan Zalewski Starosta Powiatu Siemiatyckiego, Elżbieta Rakszawa Sekretarz Miasta Siemiatycze, Barbara Wakuluk-Gajko, Maria Zaręba, siostra Sylwia Karmelitanka Dzieciątka Jezus, Mariusz Pyzowski, st. kpt. Przemysław Trochimiak Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach, Paweł Kowalczyk,  asp. Elżbieta Dolińska Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;