Wydarzenia

W dniach 10 - 30 czerwca br. Oddział dla Dzieci będzie nieczynny!

Szanowni Państwo, z uwagi na konieczność przeprowadzenia skontrum w Oddziale dla Dzieci naszej Biblioteki, serdecznie prosimy o zwrot przeczytanych i wypożyczenie nowych książek na okres od 10 do 30 czerwca.

Za utrudnienia przepraszamy!

Zapraszamy też do korzystania ze zbiorów dla dzieci zgromadzonych w Filii Nr 1 przy ul. 11 Listopada 18B

Sztuka głośnego czytania

 W dniach 1-9 czerwca 2019 r. przypada XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji przygotowałyśmy wyjątkową siemiatycką edycję akcji głośnego czytania, a do współpracy zaprosiłyśmy przedstawicieli samorządu, służb mundurowych, duchowieństwa, harcerzy, pracowników oświaty i służby zdrowia.

Motywem przewodnim spotkań z dziećmi był wypoczynek na wsi i obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie. Wśród prezentowanych lektur znalazły się m.in. zabawne przygody krowy Matyldy, magiczne opowieści teatrzyku kamishibai, wierszyki o zwierzętach Jacka Daniuluka i Anny Edyk-Psut i in.

PODARUJ WIERSZ - ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta jest realizowana również przez naszą Bibliotekę. Ideą akcji jest promocja twórczości Zbigniewa Herberta a przede wszystkim jego wierszy. Uczestnictwo w projekcie polega na własnoręcznym przepisaniu wybranego wiersza poety na specjalnej papeterii i podarowanie go wybranej osobie.

Zapraszamy do udziału w akcji mieszkańców miasta! Papeterię i tomiki poezji Z. Herberta znajdziecie Państwo w bibliotece głównej i Filii Nr 1.

Akcja potrwa do 1 października br.

więcej na: http://booklips.pl/newsy/podaruj-wiersz-rusza-ogolnopolska-akcja-spoleczna-fundacji-im-zbigniewa-herberta/

PODARUJ WIERSZ – ogólnopolska akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta nabiera tempa! Do współpracy nad realizacją projektu na terenie Siemiatycz zaprosiłyśmy członków Stowarzyszenia Klub Literacki, miejskich radnych oraz młodzież. Dzięki nim powstały dziesiątki kopii wierszy Herberta przygotowanych ręcznie.

W tym roku po raz trzeci świętujemy urodziny księżnej Anny Jabłonowskiej. Zwyczajem lat ubiegłych święto rozpoczynamy spacerem w strojach inspirowanych modą lat 1840-1880 ulicami Siemiatycz, miasta które niegdyś stanowiło własność prywatną, a ostatnią jego właścicielką była właśnie ks. Anna Jabłonowska z Sapiehów. Uwieńczeniem naszego spaceru będzie koncert muzyki poważnej, przygotowany przez nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I. St.im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach. Na tym nie koniec. W tym roku spacer i koncert  będą stanowić uroczyste otwarcie miejskiego Pikniku Aktywna Integracja.

Wszyscy kochamy to lato gorące,
Ptaki na drzewach i jaskrawe słońce.
Wakacje, urlopy, wyjazdy na wczasy…”.

„Lato” Joanna Smętek

 Pierwszy "Wtorek z Biblioteką" za nami. Jak się bawiliśmy? - zobaczcie sami!

Wiersze Zbigniewa Herberta ruszyły w miasto za sprawą ogólnopolskiej akcji PODARUJ WIERSZ. Dzięki wsparciu naszych czytelników, Młodzieżowej Rady Miasta, Klubu Literackiego oraz Rady Miasta Siemiatycze w bibliotece powstały dziesiątki kopii ręcznie przepisanych utworów Herberta. Dzisiaj zaś wiersze trafiły do rąk mieszkańców miasta. Mamy nadzieję, że projekt PODARUJ WIERSZ pozwoli Państwu odświeżyć w pamięci twórczość tego znakomitego pisarza!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;