Wydarzenia

5 lutego zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników wraz z rodzicami na przezabawny spektakl pt. "Nie ma jak w domu" w wykonaniu Studia Teatralnego „ART-RE” z Krakowa. Bohaterem opowieści jest mały krecik, który znudzony mieszkaniem pod ziemią i ciągłym kopaniem tuneli, postanawia zmienić swoje życie i zamieszkać na powierzchni. Opuszcza więc bezpieczną norkę i udaje się w podróż do lasu, podczas której poznaje wiele ciekawych zwierząt. Nowi przyjaciele opowiadają krecikowi o swoich domkach w samych superlatywach. Krecik trafia m.in. pod dach ula, do dziupli wiewiórki, czy gniazdka sójki. Podczas wędrówki krecik wciąż zadaje sobie pytanie, czy porzucenie podziemnych korytarzy to była słuszna decyzja...

W MBP Międzynarodowy Dzień Teatru świętujemy dłużej niż tylko jeden dzień. Od 27 marca do końca kwietnia odbywają się spotkania z teatrem japońskim kamishibai, który jest bardzo wdzięczną formą pracy z dziećmi. Warto wyjaśnić, że kamishibai to teatr obrazkowy, w dosłownym tłumaczeniu oznacza "sztukę teatralną na papierze". Teatralna scena i zestaw pięciu opowiadań („Szukając Marudka”, „Rower Walentynki”, „Mój przyjaciel Kemushi”, „Kotka Misia”, „Trzeba będzie…”), zostały zakupione przez Bibliotekę w ubiegłym roku.

18 kwietnia 2016 r. zaprosiliśmy mieszkańców Siemiatycz do wspólnego uczczenia jubileuszu przyjęcia chrztu przez pierwszego władcę Polski - Mieszka I. Ponieważ sama data tego wydarzenia, okoliczności i motywy kierujące Mieszkiem I nasuwają szereg wątpliwości, o komentarz poprosiliśmy ekspertów: ks. dr Pawła Grzeszka oraz Rafała Dydycza. Każdy z prelegentów w krótkim wystąpieniu starał się przybliżyć słuchaczom specyfikę wieków średnich - pod względem politycznym, kulturowym, mentalnym i religijnym. Spotkanie okazało się znakomitym pretekstem do dyskusji na temat wartości chrześcijaństwa, jego pozycji na tle innych religii (także współcześnie) oraz silnej zależności pomiędzy religią, a polityką.

Podczas ferii zimowych dwukrotnie mieliśmy okazję gościć młodych uczestników półkolonii, organizowanych przez Siemiatycki Ośrodek Kultury. Dzieci, podobnie jak my, okazały się wielkimi miłośnikami zwierząt. Zaprosiliśmy je więc do wspólnej lektury, której bohaterami były zwierzęta spędzające zimę w Polsce. Dzieci znakomicie poradziły sobie z quizem sprawdzającym ich wiedzę przyrodniczą, po czym wzięły udział w zajęciach plastycznych.

Tradycyjnie już, nasza Biblioteka przygotowuje spotkanie pod hasłem "Dzień kobiet w BIbliotece". Niech tylko nikogo hasło nie zmyli, nie jest to spotkanie adresowane wyłącznie do kobiet. 8 marca bądź w dniu zbliżonym, organizujemy spotkanie autorskie lub muzyczne, którego celem jest nie tylko zdobywanie wiedzy, ale przede wszystkim rozrywka. To czas dla nas, który ma dostarczyć chwili wytchnienia i przyjemności - nie samą nauką i pracą wszak człowiek żyje.

Miło nam poinformować Państwa, że i w naszej Bibliotece jest nietypowa choinka - choinka z książek. Ułożyła ją bibliotekarka Wypożyczalni dla Dorosłych - Elżbieta Udzielak.

Nasz konkurs chcemy poświęcić Siemiatyczom. Uruchom swoją wyobraźnię, poszukaj w sobie talentu pisarskiego. Wymyśl fabułę, której akcja osadzona będzie we współczesnych Siemiatyczach lub ich najbliższych okolicach. Przecież „Wiesz! Znasz to miejsce”. Nie święci garnki lepią – dasz radę!

Regulamin i załączniki (całość w jednym pliku .pdf albo .doc) do podbrania poniżej:

download_pdf.png download_pdf.png

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;