Wydarzenia

W bieżącym roku zaprosiliśmy do udziału w akcji przedstawicieli władz miasta, przedstawicieli władz powiatu, dyrektorów jednostek organizacyjnych miasta, czytelników, przyjaciół i sympatyków biblioteki.

Wybrane fragmenty nowel przeczytali:

Katarynka, Bolewsław Prus:

Burmistrz Miasta Siemiatycze pan Piotr Siniakowicz, Dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury pani Jolanta Sidorowicz, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach pan Mariusz Pyzowski

Sawa, Henryk Rzewuski:

pani Maria Marciniak,
Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Siemiatyczach pan Bogusław Zduniewicz,
Przewodnicząca Rady Miasta Siemiatycze pani Agnieszka Zalewska

Jonathan Littell – intelektualista, prowokator, eksperymentator – „Stara historia nowa wersja”

Zdaniem czytelniczek Dyskusyjnego Klubu Książki po znakomicie przyjętych „Łaskawych” powrót pisarza nieudany, do końca nieprzemyślany. Poza okładką – świetną zresztą – przez 435 stron czytelnik nękany jest obrazami ekstremalnego egocentryzmu i obsesyjnego dążenia do zaspokojenia własnych potrzeb.

Badanie opinii czytelników książek – weź udział! Twoje zdanie się liczy!

Wspólnie z Instytutem Książki zapraszamy Państwa do udziału w drugim (u nas pierwszym) badaniu opinii czytelników książek, które zostały zainicjowane w 2018 roku. Anonimową ankietę przygotowano  w Instytucie Książki. Opracowaniem uzyskanych w badaniu wyników zajmuje się Paweł Kuczyński, socjolog i badacz czytelnictwa w Polsce, którego wystąpienie o przewrotnym tytule "Czytanie książek jako piękna choroba" z ubiegłorocznej Gali Rankingu Bibliotek polecamy Państwa uwadze.

ANKIETA:  http://czytelnicy2019.badanie.net/

Nieco po terminie, ale warto się krótko pochwalić
18 listopada br. miałam przyjemność uczestniczyć w I Ostrowskim Forum Bibliotekarzy. W pierszej części prelegentami byli m.in.: dr Katarzyna Zimnoch (realizująca temat "Ochrona własności intelektualnej w pracy bibliotekarza"), prof. Jadwiga Sadowska ("Biblioteka XXI wieku w świadomości społecznej"), red. nacz. portalu www.biblioteki.org Agnieszka Koszowska ("Kodowanie, nauka, twórcze przestrzenie – nieoczywiste, "gorące" tematy w bibliotece").

Maryna Czyściakowa, pielęgniarka z wykształcenia, zapatrzona w urodę kwiatów, przenosi ich barwy i kształty na kanwę, wykorzystując technikę haftu wstążeczkowego. Jej prace nie ograniczaja się jedynie do obrazów - zdobią również torby, torebki, poduszki, igielniczki, szkatułki...
Obrazy Maryny Czyściakowej prezentujemy w naszej galerii "Odrobina Kultury". Zapraszamy od 7 grudnia (sobota) 2019 do 15 stycznia 2020 r..
Wernisaż i spotkanie z autorką prac odbędzie się 7 grudnia o godz. 16.00.
Wystawę oraz towarzyszące im warsztaty haftu wstążeczkowego zorganizowano dzięki Fundacji Na Rzecz Budowy Otwartego Społeczeństwa Oni To My.


Serdecznie zapraszamy!

logo_mbp.png       onitomya_2019.jpg

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach i Fundacja Na Rzecz Budowy Otwartego Społeczeństwa "Oni To My"  zapraszają na warsztaty haftu wstążeczkowego, które poprowadzi Maryna Czyściakowa.
Maryna Czyściakowa  zaczęła swoją przygodę z haftem wstążeczkowym w 2012 r. Technikę tę polubiła tak bardzo, że poświęca jej niemal każdą wolną chwilę. Stara się także promować swoją pasję twórczą prowadząc warsztaty dla zainteresowanych. Warsztaty towarzyszą wystawie prac Maryny Czyściakowej w galerii "Odrobina Kultury". Planowany termin i miejsce warsztatów to niedziela 8 grudnia (niedziela) godz. 11.00, Czytelnia MBP, ul. Górna 23 A.

Zajęcia dla osób powyżej 16 r.ż.  Liczba miejsc ograniczona.
Koszt materiałów: 20 zł od osoby.
Zapisy: Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. Anny Jabłonowskiej, tel. 85 655 23 18
Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane będą do 4 grudnia.

onitomya_2019.jpg

Burmistrz Miasta Siemiatycze zaprasza!

ODYSEJA 2.0! Przed nami 2 edycja Festiwalu Podróżniczego w Siemiatyczach! Szykuje się naprawdę ciekawie!
Festiwal Podróżniczy ODYSEJA 2.0 odbędzie się 18 stycznia 2020 r. w hali widowiskowo-sportowej w Siemiatyczach. To druga edycja wydarzenia, które przyciąga jak magnes miłośników podróży, opowieści, ludzi ciekawych świata i przygód. Prelekcje podróżnicze, piękne zdjęcia i masa pozytywnej energii – to wszystko i jeszcze więcej czeka na festiwalową publiczność. Nie czekaj, już dziś zarezerwuj sobie styczniowy weekend w Siemiatyczach.
Dołącz do wydarzenia na FB i bądź na bieżąco. Zaproś znajomych i rodzinę:  https://www.facebook.com/events/412941136068906/

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;