Wydarzenia

Poznaj historię herbaty razem z nami.

15 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Herbaty – my, zapraszamy 16 grudnia do bibliotecznej herbaciarni!
Po raz pierwszy święto herbaty obchodzono w Indiach, w Nowym Delhi, 15 grudnia 2005 r.  Międzynarodowy Dzień Herbaty należy do bardzo popularnych świąt w krajach produkujących herbatę: Indiach, Nepalu, Wietnamie, Bangladeszu, Malezji, Kenii, Tanzanii, Ugandzie.
W naszej Bibliotece obchodzimy to święto po raz pierwszy. Chcemy Państwu przybliżyć historię herbaty, zwyczaje jej picia, spopularyzować literaturę nawiązującą do tego popularnego dziś napoju.

 


Przygotowane specjalnie na tę okazję ekspozycje w różnych zakątkach biblioteki będą podkreślały wyjątkowość tego święta. Będzie można także spróbować herbat z różnych stron świata.

A to wszystko już 16 grudnia w Twojej Bibliotece od godz. 9.00 do 17.00.

Spotkaj się ze znajomymi w bibliotecznej herbaciarni! Tylko 16 grudnia!

Zapraszamy!

Burmistrz Miasta Siemiatycze oraz Miejska Biblioteka Publicznazapraszają do udziału w ogólnopolskiej zabawie czytelniczej! Konkurs „Wielka Liga Czytelników” to ponad 100 tysięcy przeczytanych książek i przeszło 50 tysięcy aktywnych, młodych czytelników w całym kraju. Zdobywaj z nami sprawności czytelnicze, awansuj do kolejnych etapów, wygrywaj nagrody i baw się świetnie!
Konkurs WLC skierowany jest do przedszkolaków, uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców.

Po raz kolejny nasza Biblioteka wyróżniła najlepszych dziecięcych czytelników roku. Biorąc pod uwagę statystyki ubiegłorocznych wypożyczeń wyłoniono trzydziestu pięciu najaktywniejszych czytelników. Rekordzistka, w ciągu minionego roku, przeczytała dwieście siedemnaście  książek. Niezwykle cieszy tak duże i wciąż rosnące zainteresowanie czytaniem, chęć rodziców w odnajdywaniu drogi do biblioteki, przychodzeniu z dzieckiem do niej, towarzyszeniu mu w poznawaniu świata poprzez słowo pisane.

Nowy rok, nowy początek i nowa oferta zajęć bibliotecznych. Do naszej strefy kreatywnej zapraszamy czytelników w każdym wieku. Tym razem z myślą o nieco starszych odbiorcach postanowiliśmy zorganizować warsztaty malarskie, a do współpracy zaprosiliśmy panią Czesławę Daniel, artystkę, absolwentke grafiki w Instytucie Artystycznym UMCS w Lublinie i wieloletniego pedagoga.
Zainteresowanie zajęciami przerosło nasze oczekiwania, a lista uczestników zapełniła się niemal błyskawicznie.

„Paszporcik biblioteczny” po pilotażowej edycji autorskiego programu promocji czytelnictwa, która objęła uczniów klas III szkoły podstawowej, ruszamy z nową edycją!

Jeśli masz od sześciu do dziecięciu lat – to jest to program właśnie dla Ciebie! Przyjdź do Biblioteki, załóż kartę - otrzymasz „Paszporcik biblioteczny” - wypożycz książki, przeczytaj i znów wypożycz. Odwiedzaj Bibliotekę, zbieraj pieczątki – odbieraj nagrody!

Celem programu jest zachęcenie dzieci do czytania, rozwijania potrzeb czytelniczych oraz wyrobienie nawyku systematycznego odwiedzania naszej Biblioteki. Korzystanie z instytucji takich jak biblioteki publiczne jest również praktyczną nauką funkcjonowania w lokalnym środowisku społecznym, systematyczności, wypełniania obowiązków, dbania o wspólne dobro, jakim są zgromadzone w Bibliotece książki.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych szyciem stroju z lat 1870-1879, na spotkanie organizacyjne.
Jednocześnie przypominamy, że materiały, dodatki itp. nie są przez Bibliotekę zapewniane. Powstałe podczas warsztatów stroje są własnością osób, które je uszyją.
Stroje będziemy tworzyć z pomocą i pod kirunkiem specjalisty kroju i szycia. Podstawowe wykroje będą dostępne na miejscu podczas warsztatów.

Serdecznie zachęcamy!

Jedyny projekt będący tak blisko potrzeb czytelniczych, jedyny rozumiejący, że „biblioteka książką stoi”. Czytelnik potrzebuje nowych wrażeń literackich, będzie zawsze, gdy będą systematycznie pojawiały się nowości. Wszelka inna działalność bibliotek jest bardzo ważna, ale jej istotą jest książka, wokół niej toczy się czytelniczy świat. Biblioteki zostały bowiem powołane do gromadzenia, opracowywania, udostępniania i zachowania literatury, jako jednej z form dziedzictwa społecznego narodowego i ogólnoświatowego.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;