Wydarzenia

I znów mamy wiosnę. Dziś zniknęły z naszej bibliotecznej galerii "Odrobina Kultury" zimowe śnieżynki. Wszytsko za sprawą rozstrzygnięcia konkursu plastycznego. Młodzi artyści odebrali nagrody i upominki z rąk pana Piotra Siniakowicza Burmistrza Miasta Siemiatycze.

Dziękujemy!

Czytak 4 będzie dostępny już niebawem!

Dzięki nawiązaniu współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca już wkrótce nasi czytelnicy z dysfunkcją narządu wzroku będą mogli korzystać z urządzenia do czytania – Czytak 4.

Mamy nadzieję, że dzięki temu więcej osób z problemami niewidzenia bądź niedowidzenia poczuje się zauważonymi i częściej odwiedzi naszą bibliotekę. Przypomnę tylko, że już dziś dysponujemy dużym zbiorem audiobooków, a dzięki współpracy będzie  o kilka tysięcy tytułów więcej.

O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

Recital Łukasza Kraujutowicza pt. "Baby, ach te baby..." to humorystyczno-sentymentalna podróż przez teksty znanych i cenionych poetów i kompozytorów traktujące o kobietach. Przyczyną tej podróży był zbliżający się Dzień Kobiet. Jeremi Przybora, Julian Tuwim, Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jan Pietrzak czy Maryla Rodowicz - i wszystko już jasne - w takim towarzystiwe nikt się nie nudził. Spotkanie rozpoczął oraz w nim uczestniczył pan Piotr Siniakowicz, Burmistrza Miasta Siemiatycze, który złożył życzenia wszystkim paniom z okazji zbliżajacego się święta.

Panie Łukaszu - dziękujemy w imieniu swoim i uczestników spotkania!

Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy wszystkie panie, zainteresowane udziałem w urodzinach ks. Anny, do wspólnej pracy i przygotowania stroju na to wydarzenie. Podczas środowych warsztatów, pod czujnym okiem pani Barbary Piortrowskiej, przygotujemy wykroje turniur. Pani Barbara przygotowała również wykroje sukien, które będzie można przenieść na własny materiał z dostosowaniem do potrzebnych wymiarów.

Serdecznie zapraszamy!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na pierwszy w naszym mieście pokaz filmów nagrodzonych podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, którego czternasta edycja miała miejsce w dniach od 4 do 8 grudnia ub. r. w Białymstoku i regionie.


Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że…

W związku z zagrożeniem koronawirusem informujemy, że wydarzenia zaplanowane przez nas w terminie 12-25.03 nie odbędą się.

Wypożyczenia i zwroty również nie będą realizowane do dnia 25 marca br.

W celu wykorzystania czasu, w którym nie możemy świadczyć naszych standardowych usług, informujemy, że w dniach 17 marca – 10 kwietnia br. zostanie przeprowadzona kontrola stanu zbiorów (skontrum) w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy

Od 6 maja wznawiamy działalność Biblioteki. Niestety, w związku z sytuacją epidemiologiczną, nie będzie możliwy stosowany dotychczas wolny dostęp do zbiorów.

Biblioteka będzie funkcjonowała według nowych zasad, które prezentujemy poniżej. Zasady te zarekomendowała Biblioteka Narodowa.

NOWE ZASADY KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI GŁÓWNEJ I FILII:

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;