Wydarzenia

1 konto.png

 

2 rezerwacja.png

Drodzy Czytelnicy, po długiej przerwie wracamy do Was w wielkim stylu. Stan epidemii i wynikające z niego zamrożenie działalności bibliotek spowodowały przeogromny głód książkowy. Mamy na to sposób.

Specjalnie z myślą o Was, z inicjatywy Książnicy Podlaskiej zawiązało się Konsorcjum Bibliotek Podlaskich, w skład którego weszliśmy.

Przygotowałyśmy pakiet czytelniczy, umożliwiający bezpłatne korzystanie z potężnych zasobów serwisu Legimi.

Miło nam poinformować, że dzięki realizacji zadania „Czytam, więc jestem – Biblioteka nowoczesna formą i stała treścią” nasza biblioteka dysponuje sprzętem i programami umożliwiającymi realizację digitalizacji dokumentów wielkoformatowych. Digitalizacja, czyli skanowanie kolejnych stron czasopism o formacie większym niż A4, zszytych i oprawionych w roczniki.

Pracę, w tym nowym dla nas obszarze, zaczynamy od "Głosu Siemiatycz", lokalnej gazety istniejącej od 1990 roku. Zadanie będziemy realizować we współpracy z redakcją tygodnika Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz i pod jej patronatem.

Cieszymy się, że będziemy dysponowali nie tylko wersją papierową tego, jakże ważnego dla naszej historii lokalnej, czasopisma.

Z okazji wielkiego święta książki - XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2020, którego hasło brzmi: #ZasmakujWBibliotece my przygotowałyśmy dla Was SMAKOWITY KONKURS!

Do wygrania 6 voucherów:

Co należy zrobić?

Wakacje inne niż wszystkie

Z uwagi na zagrożenie epidemią i brak możliwości wyruszenia w wymarzoną podróż proponujemy podróże literackie!

Z każdej podróży przywozimy pamiątki i zdjęcia, dlatego też postaramy się o dotarczenie naszym młodym czytelnikom wyjątkowej, fotograficznej pamiątki.

 Już w lipcu rusza akcja „wyjątkowe zdjęcie” za aktywność czytelniczą. Miasto Siemiatycze i MBP nagrodzą pamiątkowym zdjęciem najaktywniejszych czytelników, posiadaczy paszporciku bibliotecznego.

Wszystkim Czytelnikom za pół roku pracy serdecznie dziękujemy!

Obawiałyśmy się naszych wspólnych wyników z powodu czasowego zamknięcia, utrudnień w kontaktach i ogólnego przygnębienia, strachu. Wyniki, jakie dzięki Państwu uzyskaliśmy, świadczą jednak o sukcesie, naszym wspólnym sukcesie. To dzięki Państwu czujemy się potrzebne, mamy motywację do dalszego działania. Dziękujemy, że jesteście z nami! Zapraszamy do odwiedzania nas i zgłaszania potrzeb czytelniczych.

Do zobaczenia!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;