Wydarzenia

Prosto z Brukseli do Siemiatycz!

Fruwający parkiet – wakacyjne spotkanie w bibliotece!

Znana i lubiana, podlaska pisarka Agnieszka Korzeniewska poprowadzi warsztaty pod hasłem „Czy naprawdę musisz to mieć?”. Porozmawiamy też o książkach i życiu w skomplikowanej, współczesnej rzeczywistości.

Taki babsko-literacko-warsztatowy wieczór.

Liczymy na otwartość i chęć wspólnej pracy nad zmianami i rozwojem osobistym. Zabierz ze sobą dobry humor, chęć bycia wśród ludzi, koc piknikowy, ewentualnie zimną, zdrową przekąskę. Czekamy już od 18.00, ogród przy bibliotece, ul. Górna 23 A.

Zakupy w internecie, zakupy na pokazach, oszustwa telekomunikacyjne, chwilówki...

Dzięki współpracy z Krzysztofem Pławeckim, prawnikiem z wykształcenia, pisarzem z zamiłowania, możecie Państwo wziąć udział w cyklu spotkań dostępnych online! Udział w spotkaniach jest bezpłatny, wystarczy jedynie klinkąć w link:
(https://livewebinar.com/212-509-544/eee42f0230cee34a0f4d2be9b6ad0900)
na Facebook (https://livewebinar.com/212-509-544/eee42f0230cee34a0f4d2be9b6ad0900).

„… by literatura narodowa nie była tylko przedmiotem nauczania szkolnego,
ale stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym

Agnieszka Celeda, Bronisław Komorowski

Narodowe Czytanie jest akcją, w której nasze miasto i biblioteka biorą udział każdego roku począwszy od 8 września 2012 r., czyli premiery wydarzenia.

„…by literatura narodowa nie była tylko przedmiotem nauczania szkolnego,
ale stała się obecna w szeroko rozumianym życiu społecznym”

A. Celeda, B. Komorowski

Dobro, zło, władza, niesprawiedliwość, nikczemność i miłość – słowem –  świat ludzkich działań i emocji, okraszony odrobiną baśniowości czyli Balladyna Juliusza Słowackiego. Wybrane fragmenty tego utworu były czytane 9 września.

Dzień Archiwisty obchodzono również w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach. Z tej okazji odbyło się spotkanie promujące zasoby archiwów, a przede wszystkim Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie oraz publikacje historyczne powstające na bazie materiałów archiwalnych. Gośćmi, a także współorganizatorami wydarzenia, byli archiwiści, pracownicy AGAD: Rafał Górny i Magdalena Morawska.

Pandemia spowodowała realne zmiany niemal w każdej dziedzinie życia. Dla wielu z nas funkcjonowanie w sferze wirtualnej, praca zdalna i komunikowanie się na odległość stały się standardem. Umiejętność odnalezienia się w nowej rzeczywistości jest warunkiem przetrwania wielu instytucji, w tym bibliotek publicznych. Dlatego, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom czytelników i odbiorców oferty kulturalnej biblioteki, postanowiłyśmy rozwinąć nasze kompetencje cyfrowe.

Rok 2020 był rokiem bardzo trudnym, także dla bibliotek. Trudnym, ale także wpłynął mobilizujaco na podnoszenie umiejętności i kompetencji cyfrowych wszystkich pracowników. Pozbawienie czytelników standardowego kontaktu osobistego z bibliotekarzami wpłynęło na wykorzystanie innych, dotychczas niestosowanych w naszej codziennej praktyce, sposobów dotarcia do społeczności czytelniczej. Niemniej cieszymy się, że ten trudny rok dobiega końca. Życzymy Państwu, by ten nadchodzący był łaskawszy, pozwolił na realizację planów i marzeń, by zdrowie dopisywało i byśmy mogli wrócić do zwyczajnych kontaktów, długich rozmów, spotkań, zajęć, wystaw - słowem - tego, co było, zanim nadszedł rok 2020.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;