DKK

Cyklicznie co miesiąc spotykamy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkania mają charakter otwarty i stanowią znakomity pretekst do rozmowy i wymiany opinii na temat książek nowych i tych uznanych już za kultowe. Nasz patron - Instytut Książki - udostępnia klubowiczom specjalne egzemplarze lektur, które chcieliby przeczytać. To właśnie tutaj dowiadujemy się o naprawdę wartościowych pozycjach wydawniczych, uczymy się rozmawiać na temat literatury, poznajemy nowych autorów i charakter ich pisarstwa, klasyków czytamy na nowo.

Już w najbliższy czwartek! 27 października godz. 16.30 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Na spotkaniu wybierzemy kolejność tytułów do dyskusji, porozmawiamy o wakacyjnych lekturach oraz świeżutkich nowościach.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane literaturą i rozmowami o książkach na pierwsze, powakacyjne spotkanie.

 

Ruszyło kolejne rozdanie w Dyskusyjnym Klubie Książki! Na pierwszym spotkaniu po wakacjach wybraliśmy najciekawsze pozycje wydawnicze ostatnich lat. Wśród nich znalazła się m.in. książka "Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił" Nikoli Sellmair i Jennifer Teegedo. Ta poruszająca historia wnuczki jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich stanie się przedmiotem dyskusji podczas najbliższego spotkania DKK, na które zapraszamy Państwa już dziś: 17 listopada 2016, godz.16.30.

Czy zastawialiście się kiedykolwiek jak to jest być potomkiem zbrodniarza? – jeśli nie, zachęcamy do lektury książki „Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił” Jennifer Teege i Nikoli Aellmair. Historia wnuczki Amona Götha, jednego ze zbrodniarzy wojennych, komendanta obozu koncentracyjnego w Płaszowie, to próba przynajmniej częściowego zrozumienia złożoności emocji i psychologicznych problemów, mających swoje źródło w pochodzeniu.

Tove Jansson (1914-2001), pisarka fińska znana głównie jako autorka serii książek dla dzieci, pisała również dla dorosłych. Wiadomość to jej ostatni zbiór opowiadań, pewnego rodzaju pożegnanie z czytelnikiem. Elementy autobiograficzne, zauważalne w całej twórczości Tove Jansson, także w słynnych opowieściach o Muminkach, w jej pożegnalnych opowiadaniach dominują.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 23 lutego (czwartek) do siedziby Filii MBP przy ul. 11 Listopada 18 B, tym razem wyjątkowo na godz. 16.00.

Spotkanie będzie poświęcone literaturze rosyjskiej, a dyskutować będziemy przede wszystkim o "Tajemnej historii Moskwy". Wszystkich lubiących czytać i rozmawiać o literaturze serdecznie zapraszamy! Na zakończenie wybierzemy lekturę, której poświęcone zostanie kolejne spotkanie.

„Tajemna historia Moskwy” to książka z „magicznym ciężarem doświadczeń”, jak napisała jedna z recenzentek o pseudonimie nigrum  portalu „Lubimy czytać”. To również książka niepokojąca i mroczna, ale też śmiała i gorzka. Nic dziwnego, to przecież literatura rosyjska. Z pewnością można w niej znaleźć pewne podobieństwo do utworów Gaimana, Łukjanienki czy Błuhakowa, jak również poczuć klimat rosyjskich baśni i podań ludowych, i to jest właśnie cudowne. Pozwala znaleźć się w świecie fikcji literackiej pełnej magii, chociaż akcja powieści toczy się we współczesnej Moskwie.
Lekturę polecamy miłośnikom fantasy!
Kolejne spotkanie Klubu 30 marca godz. 16.00 - czytamy O. Tokarczuk "Bieguni"

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;