DKK

Długie, jesienne, wieczory sprzyjają lekturze i spotkaniom w gronie przyjaciół. A Dyskusyjny Klub Książki temu celowi właśnie służy. Czekamy zarówno na tych, którzy są już po lekturze, jak i na tych zastanawiających się czy po nią sięgnąć.

Widzimy się już 14 listopada, godz. 16.30.

Zapraszamy serdecznie!

 

W Dyskusyjnym Klubie Książki nasze lektury traktujemy metodycznie – jako ścisłe zadania czytelnicze. Różnimy się, a co za tym idzie – mamy odmienne oczekiwania wobec autorów i książek. Jednak jako recenzentki jesteśmy łagodne i spolegliwe i zawsze staramy się dostrzec pozytywne strony najbardziej nietrafionych lektur.

Podczas wczorajszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki było tłusto i bogato, aż zakręciło się w głowach ;). Jak na klub dyskusuyjny przystało - dyskutowano. Przedmiotem dyskusji były zarówno oskatnio ukazujące się powieści jak i zwyczaje związane z tłustym czwartkiem. Długo zastanawiano się nad wyborem lektury - i ta nęci, i ta kusi - ale udało się.

Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 28 lutego o godz. 16.30 w Czytelni MBP (ul. Górna 23 A). Zapewniamy zupełnie nową porcję czytelniczych wyzwań, kawę, herbatę oraz - z uwagi na szczególną datę - znakomite pączki. Serdecznie zapraszamy!

Czego dowiesz się uczestnicząc w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki?
Co łączy "Szatańskie wersety" Salamana Rushdiego i "Cud" Ignacego Karpowicza?

Podczas ostatniego spotkania DKK (15 marca br.) dyskusja uczestniczek oscylowała wokół zachowań psychopatycznych w rzeczywistości naukowej i fikcji i literackiej. Mówiono o wielu wątkach literackich w powieściach, opowiadaniach i reportażach takich autorów jak: T. Gerritsen, A. Rogoziński, H. Greń, W. Kuczok, R. Mróz, wspomniano nawet dawno zapomnianą serię wydawniczą „Exspres Reporterów”. Porównywano również „klimaty” powieści kryminalnych z różnych państw. Luiza Bergcholc, gość specjalny i niemal kryminolog, stanęła na wysokości zadania i w bardzo interesujący sposób opowiedziała nie tylko o swoich studiach ale także profilowaniu, które jest jej wymarzonym zajęciem.

Spotkanie dedykowane miłośnikom literatury kryminalnej, zarówno tej czysto literackiej jak i naukowej. Porozmawiamy m.in. o teoriach i wynikach badań prezentowanych przez cenionego angielskiego psychologa Kevin Dutton w książce „Mądrość psychopatów”, o realiach w powieściach Tess Gerittsen, Henninga Mankell’a i innych. Gościem wieczoru będzie kryminolog z pasji – Luiza Bergcholc, (nie)mal absolwentka kryminologii, przyszły biegły psycholog, pasjonatka literatury i kina.

- Kryminologię wybrałam, będąc zafascynowaną wielowymiarowym rozwojem przestępczości. Ciekawi mnie sama osoba sprawcy z punktu widzenia psychiatrii oraz psychologii.

I co Państwo na to?

Serdecznie zapraszamy!

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;