DKK

Dzielimy się zaproszeniem, które otrzymaliśmy z bydgowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy WiMBP w Bydgoszczy i zapraszamy do skorzystania z oferty!

Szanowni Państwo,
miło mi poinformować, że 9.11.2020 (Facebook WiMBP w Bydgoszczy, godz. 18.00) odbędzie się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki spotkanie online z Kasprem Bajonem - pisarzem, poetą i filmowcem. Studiował w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydał trzy powieści: „Koń Alechina”, „Klug”, „Wymiana” oraz trzy tomy poetyckie: „Pomarańczowy pokój”, „Miłość do poranków”, „Blizno”. Wiersze i prozę publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Dwutygodniku”, „Twórczości”, „Śląsku”, „Kontekstach”, „Wyspie”, „Ricie Baum” oraz „Więzi”. Jest współautorem, obok Klary Kochańskiej, scenariusza do wyreżyserowanego przez nią filmu „Lokatorki”, który Amerykańska Akademia Filmowa nagrodziła studenckim Oscarem. Współautor, obok Jana Holoubka, scenariusza do serialu „Rojst”. Jego debiutancki film: „Via Carpatia” (2018), który wyreżyserował wspólnie z Klarą Kochańską, pokazywany był na wielu festiwalach w Polsce oraz zagranicą. Syn reżysera Filipa Bajona. Od kilku lat mieszka w El Cotillo na Fuerteventurze, której poświęcił swoją najnowszą książkę zatytułowaną „Fuerte” (premiera: 19 sierpnia 2020).
Link do wydarzenia na Facebooku: Kasper Bajon, spotkanie online (https://www.facebook.com/events/685528235733512/)

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Lucyna Partyka – koordynator regionalny programu Dyskusyjne Kluby KsiążkiWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;