DKK

Spotkanie dedykowane miłośnikom literatury kryminalnej, zarówno tej czysto literackiej jak i naukowej. Porozmawiamy m.in. o teoriach i wynikach badań prezentowanych przez cenionego angielskiego psychologa Kevin Dutton w książce „Mądrość psychopatów”, o realiach w powieściach Tess Gerittsen, Henninga Mankell’a i innych. Gościem wieczoru będzie kryminolog z pasji – Luiza Bergcholc, (nie)mal absolwentka kryminologii, przyszły biegły psycholog, pasjonatka literatury i kina.

- Kryminologię wybrałam, będąc zafascynowaną wielowymiarowym rozwojem przestępczości. Ciekawi mnie sama osoba sprawcy z punktu widzenia psychiatrii oraz psychologii.

I co Państwo na to?

Serdecznie zapraszamy!

„Tylko Lola” - Jarosław Kamiński

    Tę książkę trzeba przeczytać, nawet jeśli na początku trudno będzie zaakceptować jej formę. Po kilku rozdziałach, mimo przeskoków w czasie i przestrzeni, powieściowy świat zacznie układać się w konkretną całość. Na tyle ważną, że zechcemy ją zapamiętać.

Anne Enright „Zapomniany walc” Współczesna irlandzka powieść „Zapomniany walc” wydana przez „Wiatr od Morza” należy do książek, po którą warto sięgnąć.

- Niesamowite jest to, że podchodzisz do książki metodycznie, twoim zadaniem jest ją przeczytać, niekoniecznie sięgnęłabyś po nią, gdyby nie spotkanie – a książka okazuje się być zupełnie inna niż jej recenzja okładkowa. Wciąga Cię, nie chcesz już pić herbaty, zapominasz co masz do zrobienia, po prostu podążasz za Giną do ostatniego wyrazu. -

W miniony czwartek (23.11) uczestnicy DKK wybierali książki do lektury na najbliższe dwa tygodnie. Po raz pierwszy nie udało się wybrać jednej. Wybór, obiektywnie rzecz ujmując, był naprawdę trudny, dlatego też zdecydowano, że każdy sam wybierze książkę dla siebie. Co z tego wyniknie będzie można się przekonać już 14 grudnia.

Zapraszamy do lektury oraz spotkania się w sympatycznym gronie, przy kawie lub herbacie. MBP ul. Górna 23 A, godz. 16.30.

Stałych i nowych miłośników rozmów o książkach i ich autorach serdecznie zapraszamy na spotkanie 23 listopada (czwartek). Zaczynamy o 16.00.

Jak zwykle nie zabraknie dobrej, gorącej kawy oraz herbaty.

Serdecznie zapraszamy do siedziby głównej MBP przy ul. Górnej 23A (obok sklepu Lidl).

 

 

Nastąpiła zmiana terminu i miejsca spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Odbędzie się ono we wtorek 4 kwietnia o godz. 16.30 w MBP przy ul. Górnej 23 A.

Serdecznie zparaszamy!

„Tajemna historia Moskwy” to książka z „magicznym ciężarem doświadczeń”, jak napisała jedna z recenzentek o pseudonimie nigrum  portalu „Lubimy czytać”. To również książka niepokojąca i mroczna, ale też śmiała i gorzka. Nic dziwnego, to przecież literatura rosyjska. Z pewnością można w niej znaleźć pewne podobieństwo do utworów Gaimana, Łukjanienki czy Błuhakowa, jak również poczuć klimat rosyjskich baśni i podań ludowych, i to jest właśnie cudowne. Pozwala znaleźć się w świecie fikcji literackiej pełnej magii, chociaż akcja powieści toczy się we współczesnej Moskwie.
Lekturę polecamy miłośnikom fantasy!
Kolejne spotkanie Klubu 30 marca godz. 16.00 - czytamy O. Tokarczuk "Bieguni"

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;