Kreatywny czytelnik

W ubiegłym roku grupa mieszkańców Siemiatycz, z inicjatorkami: Urszulą Jermakowicz, Katarzyną Jachimczuk, Bogusławą Mazurek, Katarzyną Nielipińską, stworzyła projekt „Kreatywny czytelnik” i złożyła go do realizacji w ramach Budżetu Partycypacyjnego na rok 2017 r.  Naszej Bibliotece zaproponowano rolę Partnera projektu, którą to rolę z przyjemnością przyjęliśmy.
Projekt otrzymał rekomendację do realizacji, dzięki czemu mieszkańcy naszego  miasta, w okresie od marca do czerwca, zyskają możliwość uczestniczenia w spotkaniach i warsztatach popularyzujących zarówno czytelnictwo, jak i aktywne, wspólne spędzanie czasu wolnego.
Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, rozwijanie kompetencji czytelniczych, zabawa, spędzanie czasu wolnego w bibliotece, wzmocnienie biblioteki jako miejsca przyjaznego, przestrzeni do relaksu, rozwijania umiejętności, integracji środowiskowej.

Przekonali się o tym uczestnicy spotkania z Robertem Gondkiem, podróżnikiem, fotografem, a także organizatorem egzotycznych wypraw.
Opowieść podróżnika, bogato ilustrowana prezentacją, filmami oraz wystawą zdjęć z podróży pozwoliła zebranym poczuć klimat omawianych wypraw i odwiedzanych państw. Gość wieczoru rozbudził zainteresowania Afryką także u najmłodszych odbiorców, którzy z pewną nieśmiałością, ale jednak pytali, o zachowania egzotycznych zwierząt i zabawy afrykańskich dzieci, o których opowiadał Pan Robert.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;