Najlepsze prezenty te niespodziewane
gdyśmy już wyrośli z dziecięcej ufności,
pamięcią podszyte, sercem przetykane,
przewiązane wstążką niewinnej szczerości.
wyszukane w sieci, autor ireczek

5 lipca w naszej Bibliotece odwiedziły nas dzieci uczestniczące w zajęciach wakacyjnych zorganizowanych przez Siemiatycki Ośrodek Kultury. Tradycją już się stało, że każdego roku gościmy grupy dzieci w ramach akcji „lato z książką”. Organizator (SOK) zajęć letnich dostrzega i popiera czytelnictwo i jego promocję, stąd też i potrzebę spotkań bibliotecznych.

Po długim spacerze z siedziby SOK dzieci odpoczywały, podczas włóczkowej zabawy integracyjnej, wymieniając swoje imiona oraz zainteresowania.
Dzieci jak to dzieci, za długo siedzieć nie lubią, więc Pani Magda prowadząca zajęcia, zaproponowała energetyczne tańce przy muzyce. Czy się dobrze bawiliśmy? Wystarczy spojrzeć na załączone zdjęcia.
Punktem kulminacyjnym, po pełnych radości tańcach, było wysłuchanie opowiadania: Prezent dla Agatki. Książki, która porusza bardzo ważny problem wzajemnych prezentów. Agatka uczyła dzieci, jak cieszyć się z drobiazgów, że drogi prezent nie jest dobrym rozwiązaniem. Najcenniejsze są bowiem dary, które sami potrafimy wykonać, jeśli tylko się postaramy, i to one będą wspaniałymi prezentami, ponieważ zostawimy w nich cząstkę siebie, swoich umiejętności, czasu i serca.
Ostatnim zadaniem naszych gości było wykonanie rysunku-prezentu, który dzieci podarują bliskiej osobie.

W prowadzeniu zajęć pomogły nam wolontariuszki z siemiatyckiego Liceum Ogólnokształcącego: Weronika Sobecka. Weronika Boratyńska i Aleksandra Granatowska.
Dziękujemy za pomoc i wspólną zabawę.