Dawno temu, na Śląsku, może przed stu laty….

Teatrzyk Kamishibai odwiedził już bibliotekę szkolną w Szkołę Podstawową Nr 3 im. Jana Pawła II, świetlicę szkolną w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Pani Magda zaprosiła także dzieci do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z japońskim teatrzykiem.
Wszystkie miejsca, w których pojawiła się Pani Magda z teatrzykiem, stały się miejscami spotkania ze sztuką.


Dzieci wysłuchały opowieści z dalekich krajów ale także rodzimej legendy o Skarbniku. Spontaniczne reakcje uczestników spotkań na przeżycia i przygody bohaterów opowiadań świadczą o nieprzemijających potrzebach bliskości i kontaktu z drugim człowiekiem.
Bajka w telewizji jest piękna, ale z telewizorem nie da się rozmawiać. Telewizor czy komputer nie dadzą się przytulić, nie zastąpią mamy, taty, babci, a nawet cioci w przedszkolu czy bibliotece, którzy mogą zaoferować uwagę, przytulenie, akceptację, wspólną zabawę.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;