Grudzień zaczęliśmy od mocnego akcentu. W piątek naszymi gośćmi byli: pisarz oraz dziennikarz telewizyjny Tomasz Sekielski i pisarka Agnieszka Korzeniewska.
Różne gatunki literackie i różne inspiracje twórcze. Różne doświadczenia i obszary zainteresowań. Różne zainteresowania czytelnicze. Ale wspólna dla obydwojga łatwość nawiązywania kontaktu ze słuchaczami - kontaktu swobodnego, bliskiego, okraszonego zaraźliwym poczuciem humoru i dużą dozą dystansu do samych siebie i swojej roli. Wspólna umiejętność wzbudzania zainteresowania tym, co mają do przekazania. A do powiedzenia mają wiele. Od tajników warsztatu literackiego, przez zawodowe doświadczenia, pisarskie plany na przyszłość, aż po kulisy rynku wydawniczego. Dodatkowym elementem, łączącym naszych gości jest także wspólny wydawca, którym jest Wydawnictwo Od Deski Do Deski, prowadzone przez Annę Sekielską, prywatnie żonę Tomasza, która tego wieczoru wcieliła się z powodzeniem w rolę prowadzącej spotkanie – dynamicznej i dociekliwej.


Czy #warto(było)być? Skoro uczestnicy, którzy szczelnie wypełnili całą salę (i część korytarza – przepraszamy, takiemamy obecnie warunki!) przetrzymali - już po zakończeniu spotkania - naszych gości do późnych godzin wieczornych, dyskutując z nimi, pozując do wspólnych zdjęć i zbierając autografy, to wydaje się nam, że odpowiedź na powyższe pytanie jest oczywista.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;