Zdzisław Raczyński – politolog, dziennikarz, dyplomata i analityk. Między innymi były doradca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, dyrektor Departamentu Europy Wschodniej, wicedyrektor Departamentu Europy do spraw Europy Wschodniej i Azji Centralnej, Zastępca Dyrektora Departamentu Wschodniego MSZ oraz ambasador RP w Tunezji i Armenii. Znawca problematyce rosyjskiej oraz krajów Maghrebu, autor kilkuset publikacji z zakresu polityki międzynarodowej, Azji Centralnej, Kaukazu, Afryki Północnej i społeczności arabskiej.

W bieżącym roku Zdzisław A. Raczyński zadebiutował w roli pisarza, wydając zbierającą entuzjastyczne recenzje powieść „Harib” – literacką mozaikę, sprawnie łączącą liczne gatunki: od politycznego thrillera, przez niezwykle realistyczną – a dzięki temu: klimatyczną - wyprawę do świata Tuaregów, aż po wątki romansu. Szczególnej wartości lekturze nadaje zauważalna na każdym kroku, wnikliwa znajomość realiów życia, kultury i obyczajowości świata przedstawianego w powieści oraz rzadka umiejętność odnalezienia w narracji złotego środka, pomiędzy ‘dobrze czytającą się powieścią’, a bogactwem wiedzy, jaką autor dzieli się z czytelnikami i przystępnością sposobu, w jaki wprowadza ich w niełatwe niuanse politycznych zawiłości i intryg, nadającym bieg wydarzeniom w tym niespokojnym rejonie świata. Wszystko to sprawia, że „Harib” jest lekturą kompletną – i relaksującą, i intrygująca, i wnoszącą dużą dozę informacji o zawiłościach otaczającego nas świata o jednocześnie.

O kulisach powstania tej powieści, doświadczeniach autora wyniesionych z pracy na zagranicznych placówkach, jego wizji bieżących wydarzeń na arenie międzynarodowej i wszelkich innych zagadnieniach, które Państwa zainteresują, będziecie mogli się dowiedzieć podczas spotkania ze Zdzisławem A. Raczyńskim, na które serdecznie zapraszamy 27 kwietnia, na godzinę 17.00. Naprawdę, #wartoByć!

ps bar

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;