Paszporcik biblioteczny to pilotażowy program promocji czytelnictwa wśród uczniów klas III szkoły podstawowej.
W br. od września do grudnia program realizowany jest we współpracy z wychowawcami klas III Szkoły Podstawowej Nr 3 w Siemiatyczach. W okresie od stycznia do maja planowane jest objęcie programem uczniów klas III Szkoły Podstawnej Nr 1 w Siemiatyczach.
Celem programu jest zachęcenie dzieci do czytania, rozwijanie potrzeb czytelniczych oraz wyrobienie nawyku regularnego odwiedzania naszej Biblioteki. Korzystanie z instytucji takich jak biblioteki publiczne jest również praktyczną nauką funkcjonowania w środowisku lokalnym, systematycznej pracy, wypełniania obowiązków, dbania o wspólne dobro, jakim są zgromadzone w Bibliotece książki.