Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada, jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a. Przy okazji święta przypominany bohaterów baśni i bajek czytanych i oglądanych przez dzieci na całym świecie, tych dobrze znanych oraz zapomnianych. Każde dziecko nosi w sercu swojego ulubionego bohatera, z którym utożsamia się, bądź stanowi wzór do naśladowania.


W naszej Bibliotece to święto świętujemy przez cały tydzień! Dzieci  z przedszkoli miejskich uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, oglądają prezentacje  multimedialne, rozwiązują zagadki, słuchają głośnego czytania, dzięki czemu utrwalają  i pogłębiają swoją wiedzę.

Największą popularnością - spośród różnych zadań przygotowanych przez naszą panią Magdę - cieszy się niezmiennie, od wielu lat, szukanie pantofelka Kopciuszka. Gdzie jest pantofelek? Czy ukrył się w książce? Czy dzieciom udało się go odnaleźć i zwrócić Kopciuszkowi? Zaraz, zaraz - a gdzie jest Kopciuszek? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdują dzieci odwiedzające nas i uczestniczące w zabawach.

Przypominamy, że zgłoszenia na zajęcia edukacyjne przyjmowane są w Oddziale dla Dzieci.

Zapraszamy do korzystania z naszej bogatej oferty edukacji czytelniczej!

 

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;