Urugwaj, egzotyczny zakątek w Ameryce Południowej, leżący w strefie klimatu podzwrotnikowego morskiego. Klimat i ukształtowanie terenu pozwalają na rozwój roślinności różnym formacjom flory. Największą część kraju zajmują formy trawiaste, ale rosną tu również piękne lasy parkowe i galeriowe. O urodzie tego kraju, jego problemach, w sobotnie lutowe popołudnie opowiadał ks. Jarosław, będący obecnie misjonarzem.

Słuchacze mieli okazję spróbować najpopularniejszego w Urugwaju napoju, jakim jest yerba mate, który własnoręcznie przyrządził nasz gość. Zebrani zadawali wiele pytań, szczególnie o życie religijne, zwyczaje codzienne, święta, a ks. Jarek cierpliwie i z humorem opowiadał o podobieństwach i różnicach w podejściu do wielu kwestii życia społecznego. Nikt nawet nie spostrzegł kiedy za oknem zrobiło się ciemno.
Wystawę zdjęć ks. Jarka można oglądać w galerii „Odrobina kultury” do końca lutego.

 

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;