Dziś odbyły się ostatnie, zaplanowane w ramach „Lato z biblioteką” zajęcia. Naszymi gośćmi byli Ewelina Tatarczuk i jej czworonożny przyjaciel Ciapek.

Ewelina Tatarczuk – zoopsycholożka, psia behawiorystka i wielka przyjaciółka zwierząt, opowiedziała dzieciom jakie potrzeby mają zwierzęta, co nas czeka, gdy zdecydujemy się na przygarnięcie lub kupno czworonoga. Uczestnicy zajęć pytali m.in. o tresurę zwierząt, jak nauczyć psa posłuszeństwa czy też oduczyć określonych zachowań.

Mimo upału i młodego wieku słuchaczy, dzieci z ogromną uwagą chłonęły wiedzę przekazywaną przez naszego gościa i obserwowały zachowania Ciapka. Po spotkaniu i rozwiązaniu zagadek dotyczacych psich potrzeb każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

Nasze letnie spotkania z dziećmi nie mogły się zakończyć bez zabaw i gier edukacyjnych. Każdemu z dzieci została zadana również praca domowa. Z niecierpliwością czekamy na jej wykonanie.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom za wspólnie spędzony czas!

Do zobaczenia za rok!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;