Cosplay – pojęcie pochodzące od dwóch słów: "costume" oznaczającego kostium, strój i "play" tłumaczonego w tym przypadku jako odgrywanie roli.
Cosplay nazywane jest również artystycznym hobby. Osoby (cosplayerzy) tworzący kostiumy swoich ulubionych postaci, do których chcą się upodobnić, muszą wykazać się kreatywnością ale także różnymi, artystycznymi i rzemieślniczymi umiejętnościami, w tym projektowaniem, krawiectwem, wizażem a często także kaletnictwem itp.
Podczas spotkania z Natalią Radziszewską, fotografką, portrecistką i cosplayerką, goście usłyszą wiele intrygujących historii ze świata fantastyki, przygód związanych z udziałem w festiwalu fantastyki Pyrkon, historii tej osobliwej odmiany działalności artystycznej, którą można też nazwać spełnianiem marzeń. Co ważne, hobby to nie stawia granic poza wyobraźnią, nie ma znaczenia wiek a pomysł.
Widzimy się 25 marca (piątek) o godzinie 17.30.


Mile widziane kostiumy!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;