Na początku 2023 Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach otrzymała zaproszenie do udziału w ogólnopolskiej inicjatywie "Przepiszmy to!". Organizatorem akcji są Academy International Wawer, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer oraz Warszawski Dom Kaligrafii. To już druga edycja projektu, którego celem jest popularyzacja książek i promocja czytelnictwa. W tym roku na warsztat uczestników akcji trafiła książka "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery'ego. Skąd taki wybór? W 2023 "Mały Książę" obchodzi 80-lecie.

 

Udział w akcji "Przepiszmy to!" polega na ręcznym (!) przepisaniu wybranego tytułu. O wsparcie poprosiłyśmy naszych młodych czytelników - uczestników bibliotecznych warsztatów kaligrafii. W akcji wzięło udział blisko 80 osób, dzięki czemu, wspólnymi siłami, fragment po fragmencie, udało nam się stworzyć niepowtarzalny rękopis.
Wszystkie instytucje biorące udział w akcji (biblioteki, szkoły, ośrodki kultury) - a jest ich ponad 200 - nadsyłają rękopisy do organizatora, z czego utworzona zostanie ogromna wystawa. Jesteśmy dumne, że nasza biblioteka może być częścią tak wyjątkowego działania :)
 fot. G. Daniel-Urbańska

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;