26 kwietnia (środa), godz. 17.30

Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach i Stowarzyszenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach zapraszają na spotkanie z historią i śpiewem. Strefa przygraniczna zawsze była, jest i będzie bogatsza w wydarzenia, zmiany i bardziej różnorodna niż centrum kraju. Tak też jest i w przypadku nadbużańskiej krainy. Od zawsze osiedlali się tu ludzie różnych narodowości i wyznań, mówili o sobie „tutejsi”, bo po latach i kolejnych pokoleniach nie pasuje się już do żadnej konkretnej narodowości, staje się po prostu „tutejszym”. Niektórzy próbują wracać do „korzeni”, szukają przodków, starają się przywołać dawne obyczaje i zasady życia.

Spotkanie będzie doskonałą okazją do poznania działalności Stowarzyszenia Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach oraz najnowszych badań prowadzonych przez Stowarzyszenie na temat dziejów miejscowości powiatu siemiatyckiego m.in. Milejczyc, Mielnika, Nurca Stacji, Zalesia, Narojek, Romanówki, a w szczególności losów mieszkańców tych miejscowości.

Dawni mieszkańcy byli też nosicielami i twórcami kultury słowno-muzycznej. Dlatego na spotkaniu można będzie też usłyszeć tradycyjne pieśni wiosenne – ohulki i sadońki.

Serdecznie zapraszamy!

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;