Po raz pierwszy mieliśmy okazję gościć w naszej Bibliotece autorkę książki, która nadal jest czynną bibliotekarką i to bibliotekarką pracującą jako kierownik bibliotek publicznych w Niemczech.

Pani Joanna Żamejć pochodzi z Olsztyna, gdzie pobierała naukę i pracowała przed wyjazdem z Polski. Jej zainteresowania to przede wszystkim historia i etnologia ziem Warmii i Mazur, dlatego też w jej powieści Olsztyn i jego mieszkańcy zajmują główną pozycję.

Losy bohaterów związane są ściśle z powstawaniem Olsztyna, z upadkiem wielu plemion żyjących na terenach Warmii, Mazur i sąsiedniej Litwy. Barwnie opisane przygody, wielka miłość, ogromne różnice kulturowe, językowe, wyznaniowe to tylko niektóre wątki, dla których warto sięgnąć po tę pozycję. I nie ma co ukrywać - autorka! Z niecierpliwością czekamy na dalsze losy Namira.

 

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;