Edukacja czytelnicza i promocja literatury, kultury czytelniczej i wszelkich innych działań wiążących się z książką, niezależnie od jej formy wydawniczej, stanowi podstawę działalności biblioteki. Zgodnie z przysłowiem "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci", staramy się o ukształtowanie młodego pokolenia tak, by chciało, lubiło i bez przymusu czytało, odwiedzało biblioteki, włączało się w utrwalanie kultury i obyczaju, było aktywne w społeczności lokalnej.

Dlatego też każdego roku proponujemy różne formy zajęć połączonych z zabawą, opartych na tekstach literackich, a są to: warsztaty, spotkania głośnego czytania "Posłuchaj, poczytam", lekcje poświęcone ważnym wydarzeniom np. rocznice urodzin wielkich pisarzy dziecięcych, spotkania z pisarzami i wiele innych.

Plan pracy Biblioteki powstaje także z uwzględnienim potrzeb nauczycieli przedszkoli i szkół. Warto wspomnieć w tym miejscu takie lekcje jak: "Chleb nasz powszedni", "Kolorowa jesień w Bibliotece", czy "Wigilia w polskiej tradycji". Zwracamy uwagę głównie na elementy edukacji literackiej, ekologicznej, historycznej, polonistycznej.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;