#wartobyć 14 maja (wtorek), godzina 17.30

Andrzej Halicki to doktor nauk prawnych, znany również jako autor książek poświęconych administracji publicznej oraz czterech tomów poezji:

   - "Miłość i inne przypadki" (2019)
   - "Westchnienie" (2020)
   -  "Ludzie bezcelowi" (2021)
   - "Między ciszą i milczeniem" (2022).

Jego wiersze regularnie ukazywały się w renomowanych czasopismach, takich jak Podlaski Kwartalnik Kulturalny, Podlasianin, oraz różnych antologiach. Zdobył uznanie jako laureat ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. w Zielonej Górze, Gniewinie, Nowej Rudzie, Łochowie, Kłobucku i Ostrołęce.

Poza działalnością literacką, angażuje się społecznie, biorąc udział w kwestach charytatywnych oraz działając jako wolontariusz w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Jest również aktywny w zgłaszaniu projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Jest autorem licznych petycji adresowanych do władz publicznych oraz książek poruszających tematykę obywatelską, takich jak:

   - "Społeczeństwo obywatelskie w Białej Podlaskiej"
   - "Budżet obywatelski Białej Podlaskiej"
   - "Bialski Przewodnik Obywatelski"
   - "Historia niejednej petycji czyli jednostka próbuje zmienić świat".

Dodatkowo, jest inicjatorem "Czwartków Obywatelskich", cyklicznych spotkań z mieszkańcami, na których omawiane są istotne kwestie społeczne, takie jak bezpieczeństwo, komunikacja miejska oraz jakość lokalnego prawa.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;