Za nami drugie spotkanie z cyklu zajęć edukacyjnych dla najmłodszych, którego bohaterką jest pani Jesień. W ramach cyklu gościmy w Bibliotece siemiatyckie przedszkolaczki i uczniów szkół podstawowych, którym zapewniamy naukę w atrakcyjnej formie: poprzez lekcje biblioteczne, głośne czytanie mądrych historii, zagadki i zajęcia plastyczne.

Trudno o bardziej wyrazistą, kolorową, ale też kapryśną porę roku niż jesień, która dodatkowo zwiastuje gruntowne zmiany w życiu ludzi, roślin i zwierząt. O trudach związanych ze zmianą aury, przygotowaniami do nadejścia prawdziwego chłodu i głodu, niezawodnie opowiadała pani Magda Murawska z Oddziału dla Dzieci.