Ewa Krychniak - pochodząca z Sokółki nauczycielka, bibliotekarka, autorka książek naukowych i popularnonaukowych. Osoba obdarzona wieloma pasjami i talentami, propagatorka czytelnictwa i kultury. Autorka wydanej w bieżącym roku książki „Oświata i kultura żydowska Białostocczyzny okresu międzywojennego i jej wyniszczenie podczas II wojny światowej”.

Swoją ostatnią publikację, Ewa Krychniak poświęciła kulturze żydowskiej Białostocczyzny w okresie międzywojennym i wojennym. Książka, oprócz bogatej treści faktograficznej, zawiera również szereg bardzo osobistych refleksji rodzin żydowskich, które opuściły te tereny, a z którymi to rodzinami autorka nawiązała bliski kontakt, czy to podczas swej podróży do Izraela, czy podczas okazjonalnych powrotów bohaterów opowieści do swych – jak to sami określają – małych, podlaskich ojczyzn. Nadaje to treści książki dodatkowy walor, czyniąc z niej coś o wiele bardziej wartościowego i skłaniającego do lektury, niż suchy, historyczny zapis, a gama zawartych w niej treści, odniesień i emocji wykracza daleko poza nakreślony tytułem obszar. Jest to niewątpliwie lektura godna polecenia i stanowiąca przyczynek do przemyśleń i dyskusji.

I właśnie okazję do takiej wymiany poglądów z Ewą Krychniak będziecie Państwo mieć 23 listopada (godz. 16.30), bowiem tego dnia będzie ona gościem naszej Biblioteki.

Dodatkową atrakcję spotkania stanowić będzie możliwość wzbogacenia swego księgozbioru o wolumin z własnoręczną dedykacją autorki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników!

 

 

„Książka Pani Ewy Krychniak stanowi obszerne, wielostronne opracowanie historii osadnictwa żydowskiego na Białostocczyźnie, kształtowania się i krzepnięcia wspólnoty, jej życia codziennego i wreszcie jej eksterminacji w okresie II Wojny Światowej”

prof. dr. hab. Maciej Abramowicz

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;