Idzie wiosna

Puk, puk, puk ...w okienko!
- Wyjdźcie dzieci prędko.
Idzie już wiosenka
i słoneczko świeci.
Z baziami gałązkę
w ręku ma wierzbową.
I za pasem wiązkę
przylaszczek liliowych.

 

Rozpoczyna się wiosna, jak niektórzy twierdzą, najpiękniejsza pora roku. Nasza Biblioteka, jak co roku, rozpoczęła cykl spotkań dla dzieci poświęconych wiośnie.

Już wkrótce będzie można więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, a nie przed komputerem, dlatego też przypominamy dzieciom, co można robić wiosną na podwórku i w ogrodzie, czytamy fragmenty utworów o tej porze roku i zmianach jakie zachodzą w przyrodzie.

Ponieważ w naszej bibliotece trwa remont i mamy miejsca na zajęcia dla dzieci, lekcje odbywają się w szkołach i przedszkolach. Podczas spotkania w Szkole Podstawowej Nr 1 w Siemiatyczach Pani Magda z Oddziału dla Dzieci opowiadała o pierwszych zwiastunach wiosny: kwiatach, ptakach. Mówiła o tym, jak cała przyroda budzi się do życia i gdzie szukać tych oznak. Tradycyjnie nie zabrakło zagadek, które dzieci chętnie rozwiązują. UWAGA! Drogi Czytelniku czytaj cały artykuł - wiosenny konkurs dla dzieci z nagrodą książkową.

A czy Ty potrafisz rozwiązać te zagadki? Na pierwszego czytelnika do lat 7, który zgłosi się do Biblioteki do środy włącznie (29 marca), udzieli prawidłowej odpowiedzi, czeka nagroda książkowa.

Na prawidłowe odpowiedzi czekamy: Oddział dla Dzieci od 8.00 do 18.00 (poniedziałek i wtorek) od 8.00 do 16.00 we środę.

Zagadka 1.
Z lodu uwalnia się rzeka
i ze snu budzą się drzewa,
Ptaki wracają z daleka,
Będą wić gniazda i śpiewać,
Sady zabielą się kwieciem….

Zagadka 2.
Chodzi polem słonko
Po zielonym życie.
Nad polem, nad łąką
Śpiewa ktoś w błękicie.

Zagadka 3.
Nie ma lepszej lotniczki
Ogon niczym nożyczki
Lepi gniazdo pod strzechą,
Jest dla ludzi pociechą,
W powietrzu toczy kółka,
Kto to taki?...

Zagadka 4.
Miła niespodzianka -
Już kwitnie….

Zagadka 5.
Przyszła wiosna od lasku
z kluczykami przy pasku.
A te klucze pachnące
Można znaleźć na łące.

Zagadka 6.
Mleczka nie piją, myszek nie jedzą,
Te bure kotki co na drzewie siedzą.

Zagadka 7.
Gdy się schowa za chmury,
Świat się staje ponury.
A weselej na świecie,
Kiedy śmieje się z góry.

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;