Spotkania autorskie

Zbliżajacy się czas Świąt Bożego Narodzenia sprzyja wyciszeniu, zwolnieniu tempa codzinnej krzątaniny, dlatego też proponujemy spotkanie autorskie o tematyce okołoświątecznej i świątecznej. Alina Jurczuk - Podlasianka, wielbicielka przyrody i poezji - opowie o zwyczajach związanych z podlaskim świętowaniem. Podczas spotkania będzie można posłuchać także pisanych przez gościa wierszy, recytowanych przez autorkę oraz zaproszonych gości. 

 Tomasz Samojlik w naszej Bibliotece - jedyna taka okazja! Łap chwilę! Następnej może nie być ani w tym, ani w przyszłym roku.

"Za dnia jestem naukowcem, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, zajmującym się zawodowo badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej. Chodząc po Puszczy jestem zajęty rozmyślaniem, jakie ślady dawnej obecności i działalności człowieka kryje w sobie dany zakątek lasu, gdzie polowali polscy królowie, którędy wiodły ścieżki wykorzystywane przed wiekami przez bartników… co sprawia, że zwykle potykam się o wystające korzenie lub stukam głową w nisko rosnące konary.

24 kwietnia gościliśmy pisarza, Radosława Lewandowskiego. Pisarz jest Absolwentem Wydziału Zarządzania i Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Wiele lat przepracował w administracji samorządowej i państwowej. Jest miłośnikiem literatury i filmu z gatunku fantasy, science fiction, space opera, post. apo, oraz barwnych i nieco krwawych opowieści historycznych. Znalazł się również w gronie założycieli Płockiego Klubu Fantastyki „Elgalhˈai”. Jako historyk-amator zajmuje się głównie historią skandynawii. Jego zainteresowania obejmują również kulturę wczesnosłowiańską i skandynawską. Jakby tego było mało, bywa również aktorem Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Zdzisław Raczyński – politolog, dziennikarz, dyplomata i analityk. Między innymi były doradca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, dyrektor Departamentu Europy Wschodniej, wicedyrektor Departamentu Europy do spraw Europy Wschodniej i Azji Centralnej, Zastępca Dyrektora Departamentu Wschodniego MSZ oraz ambasador RP w Tunezji i Armenii. Znawca problematyce rosyjskiej oraz krajów Maghrebu, autor kilkuset publikacji z zakresu polityki międzynarodowej, Azji Centralnej, Kaukazu, Afryki Północnej i społeczności arabskiej.

Radosław Lewandowski – pisarz, historyk-amator, miłośnik literatury i filmu, aktor Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. W kręgu zainteresowań autora powieści o Wikingach szczególne miejsce zajęła kultura wczesnosłowiańska i skandynawska oraz literatura fantasy.

Pisarz znany z powieści fantasy: „Yggdrasil Struny Czasu”, „Yggdrasil Exodus”, czterotomowej sagi o Wikingach: „Wilcze dziedzictwo”, „Najeźdźcy z Północy”,  „Topory i sejmitary”, „Kraina Proroka” oraz opowiadań „Tygrys szablozęby”, „Pieczęć na niebie”, „Skarb Haralda Sinozębego”.

Spotkanie autorskie już 24 kwietnia, godz. 13.00

Serdecznie zapraszamy!

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;