Spotkania autorskie

Łatwo nie było...
ale pod kierunkiem Maryny Czyściakowej postawiłyśmy pierwsze kroki w hafcie wstążeczkowym! Trzy godziny pracy twórczej minęły jak jedna chwila. Efekty każda z uczestniczek zatrzymała dla siebie, niemniej można je dostrzec uważnie oglądając zdjęcia z zajęć.

Klub Literacki i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do udziału w wieczorze "Listopadowe reminiscencje". Będzie można jeszcze raz usłyszeć pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru seniora działającego przy Siemiatyckim Ośrodku Kultury oraz wiersze napisane przez członków Klubu Literackiego a traktujące o niedawno celebrowanym święcie Odzyskania Niepodległości.
Serdecznie zapraszamy!

Jak nie kochać jesieni
Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących.
                                           Tadeusz Wywrocki

Mimozami jesień się zaczyna...

Członkowie Stowarzyszenia "Klub Literacki" w Siemiatyczach, zainspirowani pięknem tegorocznej jesieni, serdecznie zapraszają na spotkanie poetyckie. Podczas uroczystości będzie można posłuchać wierszy nostalgicznych, melancholijnych, kojarzących się z tą właśnie porą roku. Recytowane będą utwory zarówno autorstwa klubowiczów jak i wybranych poetów z kanonu klasyki.

Serdecznie zapraszamy!

Klub Literacki i Miejska Biblioteka Publiczna

Tradycyjne potrawy, sposoby świętowania, uroczystości rodzinne, praca, czas wolny, o tym, i wielelu innych interesujących sparwach z życia w Hiszpanii mieliśmy okazję porozmawiać podczas dzisiejszego spotkania w naszej Bibliotece.

Wakacje na półmetku, a Państwo marzycie o słonecznej Hiszpanii? Jest jeszcze czas by spełnić to marzenie. Którą część, tego pięknego kraju, wybrać na pierwszą wycieczkę? Jak żyje się w Hiszpanii? Co warto zobaczyć w Grenadzie? Jacy są mieszkańcy tego pięknego kraju na co dzień? Co ich martwi a co bawi?

Na te i wiele innych pytań postara się odpowiedzieć Polka z urodzenia i Hiszpanka z wyboru - Linda Jakubowska.

Zapraszamy 8 sierpnia, zaczynamy o  godz. 17.30!

 

W poniedziałkowy wieczór czytelniczki naszej Biblioteki miały okazję zapoznac się z techniką robienia makijażu oraz marka kosmetyków Mary Kay. Kinga Rodzianko, przedstawicielka marki, wprowadziła zebrane panie w tajniki wykonania makijażu doskonałego. Pokazała jak prawidłowo nakładac poszczególne kosmetyki i jak dobrać kolory kosmnetyków.

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;