Spotkania autorskie

W pierwsze październikowe sobotnie popołudnie gościliśmy w naszej Bibliotece Joannę Grzymkowską-Podolak i Jarosława Podolaka, czyli "zakochanych w świecie".  Ona – dziennikarka, reporterka, producentka programów telewizyjnych, on – operator obrazu. Ich pasja do podróży, poznawania najodleglejszych i egzotycznych zakątków ziemi oraz chęć podzielenia się częścią doświadczeń i wiedzy z innymi sprawiła, że nie tylko wspólnie nakręcili wiele filmów dokumentalnych, ale także wydali książki.

Wiesław Jabłonowski urodził się w 1931 roku na Podlasiu. Tu spędził dzieciństwo i młodość. Powojenne zmiany umożliwiły mu podjęcie i ukończenie studiów wyższych. Był absolwentem Politechniki Gdańskiej w 1975 r.  Po latach nauki pozostał na Wybrzeżu, uczestniczył w wielu znaczących inwestycjach inżynieryjnych regionu.

Po raz pierwszy mieliśmy okazję gościć w naszej Bibliotece autorkę książki, która nadal jest czynną bibliotekarką i to bibliotekarką pracującą jako kierownik bibliotek publicznych w Niemczech.

Pani Joanna Żamejć pochodzi z Olsztyna, gdzie pobierała naukę i pracowała przed wyjazdem z Polski. Jej zainteresowania to przede wszystkim historia i etnologia ziem Warmii i Mazur, dlatego też w jej powieści Olsztyn i jego mieszkańcy zajmują główną pozycję.

Romuald Pawlak, urodzony 13 maja 1967 w Sosnowcu, pisarz, autor książek fantastycznych, obyczajowych dla dorosłych i dla dzieci. Twórca podczas spotkania z młodzieżą opowiedział o pracy pisarskiej, pomysłach na bohaterów i ich przygody. Warto podkreślić, że jego książki ("Lena w chmurach", "Dziura w sercu") były znane przynajmniej niektórym uczestnikom. Wizyta pisarza była możliwa dzięki działalności Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej Bibliotece.

Urugwaj, egzotyczny zakątek w Ameryce Południowej, leżący w strefie klimatu podzwrotnikowego morskiego. Klimat i ukształtowanie terenu pozwalają na rozwój roślinności różnym formacjom flory. Największą część kraju zajmują formy trawiaste, ale rosną tu również piękne lasy parkowe i galeriowe. O urodzie tego kraju, jego problemach, w sobotnie lutowe popołudnie opowiadał ks. Jarosław, będący obecnie misjonarzem.

Ewa Krychniak - pochodząca z Sokółki nauczycielka, bibliotekarka, autorka książek naukowych i popularnonaukowych. Osoba obdarzona wieloma pasjami i talentami, propagatorka czytelnictwa i kultury. Autorka wydanej w bieżącym roku książki „Oświata i kultura żydowska Białostocczyzny okresu międzywojennego i jej wyniszczenie podczas II wojny światowej”.

Agnieszka Korzeniewska, Podlasianka, autorka świetnie przyjętego pamiętnika - przewodnika "Zabiorę Cię jesienią do Brukseli" powróciła z kolejną książką. "W deszczu tańcz" to tytuł "pozytywnika" - jak określa go autorka - który zaprezentowała 20 grudnia 2015 r. w naszej Bibliotece. Gościem specjalnym spotkania była pisarka i podróżniczka, Magdalena Bębenek – autorka książek pt. "Polka potrafi" i "Życie zaczyna się po 40".

 

spromo

Witryna wykorzystuje w celach statystycznych pliki cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza akceptację zapisu/odczytu tych plików, zgodnie z indywidualną konfiguracją używanej przeglądarki.

;